Zafer Çağlayan: "Bunlar Olmasa 'Uzay Gemisi' Yapardık"

 > -

"Bunlar Olmasa Türkiye 'Uzay Gemisi' Yapardı"

"Bunlar Olmasa Türkiye 'Uzay Gemisi' Yapardı"

Ekonomi Bakanı Çağlayan, Gezi direnişini yorumladı: “Spekülatörü, lobisi, bankacısı koalisyon kurmuş. 28 Şubat, 27 Nisan olmasaydı bugün Türkiye uzay gemisi yapardı” dedi.

Vatan gazetesinin haberine göre; Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'nin hızlı büyümesinden rahatsız olan bazı kesimlerin, “Türkiye'yi IMF kapısında 1.5 milyar dolar için tek ayak üstünde bekleyen ülke” rolü biçtiklerini söyledi. Başbakan Erdoğan'ın sert çıktığı faiz lobisine yüklenen Çağlayan, “Spekülatörü, lobisi, bankacılıkla koalisyon kurulmuş durumda. Ama güçleri yetmeyecek. 28 Şubat, 27 Nisan olmasaydı bugün Türkiye uzay gemisi yapardı” diye konuştu.

Çağlayan, Mersin'de icraatlarını değerlendirerek Gezi Parkı protestolarına dikkat çekti. Çağlayan, “Türkiye'nin şahlanışından rahatsız olanlar oldu ve olacak. Muslukları kesilen faiz lobisi ve taşeronları da bundan rahatsız oluyorlar” dedi.

Çağlayan, faiz lobisinin son 30 yılda faizleri yükselterek, istikrarı bozarak ülkeyi borçlu hale getirerek Türkiye'ye 1.5 trilyon dolar fatura çıkardığını söyledi.

Bu rakamın Türkiye'nin milli gelirinin 2 katına denk geldiğini belirten Bakan Çağlayan, “10 yılda mali disiplini sağlamasaydık, 642 milyar lira daha faiz olarak cebimizden çıkacaktı. Faiz lobisinin nasırına bastık” yorumunu yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanGezi ParkıIMFMersinUzayZafer Çağlayan
Görüş Bildir