'Bu Riskin Bedeli Kurultaydır'

3PAYLAŞIM
'Bu Riskin Bedeli Kurultaydır'

CHP'li Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun 10 Ağustos seçimleri öncesi 'risk aldım' sözlerini hatırlatarak, "Bence ortada bir hezimet var. Bu riskin bedeli kurultaydır. Genel başkan partiyi kurultaya çağırmalıdır" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP'deki kurultay tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Muharrem İnce, eleştirilerini partinin yetkili organlarında yaptığını ancak faydasını görmediğini belirterek, parti kurullarının işlevini yitirdiğini savundu. 'CHP'nin üst organlarında bu konuşmaları yapmanın hiçbir anlamı yoktur' diyen İnce "Bu organlar Sayın Genel Başkanın kimlerle aldığı belli olmayan kararlarını onay makamı haline gelmiştir. Bu organlarda itiraz söz konusu değildir" diye konuştu.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylık sürecini değerlendiren İnce şunları kaydetti; "Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi 130 milletvekilinin hiçbiri, 81 il başkanında hiçbiri, 60 PM üyesinden hiçbiri Sayın adayı önermemiştir. Hiçbirininde bu adaydan haberi yoktur. Bu eleştirilerin Sayın Cumhurbaşkanı adayının kişiliğiyle, birikimiyle hiçbir alakası yoktur. Türkiye kuşatılırken CHP, ortak aklı kullanmadığı için yanlış kararlar vermektedir. Benim böyle bir ortamda itirazlarım şunlardır; "-Cumhurbaşkanı adayının tek başına belirlenmesi. Bir üç grup başkanvekiliyiz, televizyondan öğrendim. Sayın adayın partimizin önemli bir kesimiyle kan uyuşmazlığı olabileceğini düşünememektir, bunu öngörememektir. Sandığa gidiş heyecanı bir coşku yaratmak yerine 'tıpış tıpış gideceksiniz' diyerek halkla inatlaşmaktır. Seçmen sandığa tıpış tıpış değil, koşarak gitmelidir. Bunu yaratmakta genel başkanın işidir."

İnce, çatı adayın matematik bilime ters olduğunu öne sürerek; "Birinci turda çatı aday göstermek matematik bilimiyle ters düşmektir Ben kapalı kapılar ardında şunu söylemiştim: Birden fazla adayın gösterilmesi katılımı arttıracaktır ve katılımın artmasıyla Erdoğan birinci turda seçilemez. Arkadaşlarımızı aday gösterelim katılımı arttıralım dedim. Bunu öngörememek siyaseten cahilliktir. Aday kiminle belirlendi ? Bunu öğrenmek, benim ve kamuoyunun hakkı. Sayın Genel Başkan risk aldığını söylemişti. Bu risk nedir? Bence ortada bir hezimet var. Böyle bir ortamda amacım partimi yıpratmak değil, çözüm üretmektir. Bu riskin bedeli kurultaydır. Genel başkan partiyi kurultaya çağırmalıdır" ifadelerini kullandı.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir