'Bu Paraları CHP'ye Vermem' Diyerek Poz Veren İSPARK Çalışanına Soruşturma Açıldı

 > -

İSPARK, elindeki paralarla fotoğraf çektirip , “Bu paralarda tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Vermem bu paraları CHP, PKK, İP ve FETÖ’ye” diye yazan Bekir Aslıtürk isimli çalışanı hakkında soruşturma başlattı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının ardından, Bekir Aslıtürk isimli İSPARK çalışanı elindeki paralarla poz verip,  “Bu paralarda tüyü bitmemiş yetişim hakkı var. Vermem bu paraları CHP, PKK, İP ve FETÖ’ye” diye yazarak sosyal medya hesabından paylaştı.

Kısa sürede yayılan ve büyük tepki çeken bu paylaşımın ardından Aslıtürk hakkında İSPARK tarafından soruşturma açıldı. Yapılan açıklamada, Aslıtürk'ün fotoğrafı otoparkın o günkü gelirini teslim etmeden önce çektirdiği, paylaşımı da yönetimin bilgisi dışında yaptığı ifade edildi.

İSPARK'ın açıklaması:

"Şirketimizde otopark personeli olarak görev yapan Bekir Aslıtürk, sosyal medyada, çalıştığı otoparkın o güne ait gelirini görevli kişiye teslim etmeden önce, bir fotoğraf ile şirket yönetiminin bilgisi dışında paylaşmıştır. İlgili kişi hakkında bu paylaşımı ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Personelin elinde bulunan paralar, mali fişler ile birlikte resmi evrak ve dokümanlarla belgelendirilmiş ve sisteme kayıtlı gelirlerdir.Yaşanan olayla ilgili bağlı bulunduğu müdürlük tarafından disiplin soruşturması başlatılmıştır."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir