Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Bu Ölüm Oruçlarını Bırakın'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Bu Ölüm Oruçlarını Bırakın'

'Bu Ölüm Oruçlarını Bırakın'

DİYARBAKIR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’e bayram ziyaretinde bulundu. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Baydemir, "Ziyaretinizi barış için tarihi biri ziyaret olarak görüyorum" dedi. Cezaevinde süresiz açlık grevini sürdüren hükümlülerle ilgili konuşan Baydemir, "Bayramın 2. günündeyiz ama Türkiye’nin 58 cezaevinde yüzlerce insan bedenini ölüme adamış durumdalar. İstekleri özü itibarıyla kardeş kanının durmasıdır" dedi.

Baydemir, "Artık Türk'ü ile Kürt'ü ile iktidarıyla muhalefetiyle yeni bir sayfa açılması gayreti içinde bulunacağımızı bu ülkeye armağan etmeliyiz" şeklinde konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise hükümlülerin ölüm oruçlarını bırakmaları yönünde çağrıda bulunarak, "Eğer bu çağrım kabul edilirse son derece memnun olurum; bu ölüm oruçlarını bıraksınlar. Hükümetin bu konuda daha duyarlı olmasını arzu ederiz" dedi.

"Analar ağlamasın diyoruz ama geldiğimiz noktada ağlamayan ana kalmadı. Çünkü gereğini yapmadık" diyen Kılıçdaroğlu, "Eğer bir insan kendini ölüme yatırıyorsa, hepimizin kulak kabartması lazım. Diyarbakır’a bir bayram gününde gelişimizin bir anlamı var. Biz bu topraklarda yaşayan herkesin kucaklaşmasını istiyoruz. Halkın seçtiği siyasetçilerin hapse atılmasını doğru bulmuyoruz. Bu arada Diyarbakırlılara bir sitemimi iletmek istiyorum. Sayın Başbakan Diyarbakır'a gelip, modern hapishane sözü verdi, sizler de ona oy verdiniz. Bunu içime sindirmiyorum” şeklinde konuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile görüşmesinin ardından, herhangi bir açıklama yapmadı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanCumhuriyet Halk PartisiDiyarbakırKemal Kılıçdaroğlu
Görüş Bildir