Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Bu Meydanlardan Beni Alamazsınız, Susturamazsınız’

 > -

Kırıkkale'de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Nereye giderseniz gidin bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Nereye giderseniz gidin bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız. Anayasa, cumhurbaşkanının çalışmasını belirlemiş ve bu konuda halkıyla beraber olmak onun en önemli görevidir. Hiç endişeniz olmasın, biz dik duracağız, dikleşmeyeceğiz ama eğilmek asla. Biz sadece Allah'ın huzurunda eğiliriz. Başka bir yerde asla."

"Gerçekten bunlar birer sembol. Bunlarla geçmişten bugüne nasıl geldiysek, geleceğe de bu muhteşem eserlerle yürüyoruz. Bunlar bizim manevi gücümüz, birliğimizin, diriliğimizin, kardeşliğimizin hep birlikte Türkiye oluşumuzun simgeleri, sembolleri. Azmettik mi her şey oluyor. Bakınız bu meydan inşallah Kırıkkale Nur Cami ile çok daha farklı bir şekilde nurlanacak. Burada kalpler bütünleşecek, burada tek millet olur. İçerisinde Kürtü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü, Romanı, Boşnağı vardır. Tek bayrak, şehidimizin kanı, bağımsızlığımızın ifadesi ve yine şehidimizin sembolu yıldız. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Ve biz ne dedik, tek vatan. 780 bin kilometrekare ile tek vatan. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim kılsın diyoruz. Eserin hayata geçirilmesinde emeği geçen Diyanet İşleri Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Önce hayal etmek, hayali de hayata geçirmek, takiple olur. Eğer bu takibi yapmazsanız, bu eserler meydana gelmez. Bu eserlerden çok rahatsız olanların olduğunu biliyorum. Ama bunlar ilk insandan bugüne hep oldu, kıyamate kadar hep olacaktır. Duamız, temennimiz; yarabbi camilerimizi ezansız, cemaatsiz bırakma. Böyle diyerek yola devam edeceğiz."

Erdoğan, Selimiye Camii'nden esinlenerek Kırıkkale'de yaptırılan Nur Camisi ile birlikte 71 tesisin toplu açılışını yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı ile hep birlikte Arnavutluk ziyaretinde bulunduklarını da hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başkent Tiran'ın tam ortasında, merkezinde bir namazgah var. Şimdi o namazgahın yerine biz adeta bu eser gibi bir eseri inşa ediyoruz. Kapalı alanda 5 bin kişiyi alabilecek bir cami. Temelini attık, 2 yıl sonra cuma namazını kılmak üzere oraya geleceğim ve o şekilde anlaştık. Duygulu bir Arnavutluk seyahatini bu şekilde yaşadık. Geleceğimiz inşallah oralarda çok daha farklı olur. Bizim üzerimizde hakları var, toprakların hakları var, oraları kendi haline bırakamyız, bırakmayacağız. Bu gece idrak edeceğimiz Mirac Kandili'nin coğrafyamızda barış huzur ve kardeşlik ikliminin vesile olmasını diliyorum. Açılını yaptığımız Kırıkkale Nur Cami'nin Kırıkkalilerin gönlünü, tüm Müslümanların gönlünü nurlandırmasını niyaz ediyorum."

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir