"Bu Hükümetle Ortadoğu Bataklığına Sürükleniyoruz"

60PAYLAŞIM
"Bu Hükümetle Ortadoğu Bataklığına Sürükleniyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisalı Üzüm Üreticilerine destek vermek amacıyla Salihli'ye giderken İzmir Havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP Lideri, dün bütün gece süren olayları endişe ile izlediklerini belirterek tüm vatandaşları sağduyulu olmaya çağırdı. Kılıçdaroğlu, Hükümetin büyük bir aciz içinde ülkeyi ortadoğu bataklığına sürdüğü bunun endişe verici olduğunu belirterek; " Biz yüzünü yıllarca batıya dönmüş, çağdaş yaşamı hedef almış bir toplumuz. Bu hükümet döneminde anlamsız biçimde ortadoğu bataklığına sürükleniyoruz. Bu büyük bir aymazlıklıktır. Devlet ciddiyetindenn uzak tutumlarla sürüklendiğimiz bu çatışma ortamı endişe verici boyutlara ulaşmıştır. Bir bakan çıkıp şiddete daha büyük şiddetle karşılık vereceğiz diyor. bu devlet adamlığı değildir. devlet kin ve intikam duygusuyla hareket etmez. sağduyu ile vatandaşları kucalaklayacak bir tutum sergilemesi gerekir. Maalesef çok üzücü olaylar yaşanmıştır. Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum. Yanıbaşımızdaki ülkelerde şuursuz şiddetin nelere yol açtığı ortada." dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bir soru üzerine "Bayrak ve Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin ortak değeridir. Bayrağa saygısı olmayanın bu ülkede yaşamaması gerekir. Atatürk'e ve Bayrağımıza saygı göstermeyenlerin bu ülkeden gitmesi gerekir. " dedi.

DHA

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir