Gül: "Suriye'de Ateşkes En Çok Bizim Arzumuz"

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

'Bizlerin Var Oluşu Sizlere Hizmet İçin'

Cumhurbaşkanı Gül, "Bizlerin, bütün devlet görevlilerinin, hükümetin, yerel yöneticilerin, var oluşu sizlere hizmet içindir. Çocuklarımıza daha güzel Türkiye bırakmak için uğraşıyoruz" dedi.

ARDAHAN

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bizlerin, hepimizin, bütün devlet görevlilerinin, bütün kamu görevlilerinin, hükümetin, yerel yöneticilerin, herkesin var oluşu sizlere hizmet içindir. Sizlere hizmet etmek, sizlerin geleceğini daha iyi iyileştirmek, çocuklarımıza daha güzel Türkiye bırakmak, daha güzel Ardahan bırakmak, onlara daha iyi eğitim daha iyi sağlık bütün bunlar için uğraşıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Beyaz Sarayın Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı açıklamasına ilişkin, "Bunlar çok önemli değerlendirmelerdir. Doğrusu buna ayaküstü bir açıklama yapmak istemem. Kimyasal silah kullanılması neredeyse küçük bir nükleer silah gibidir. Çok tehlikelidir bunun boyutları. Halepçe'de neler olduğunu biliriz. Unutulmaz, insanların hafızasındadır. O açıdan bunu eminim ki bütün diplomasi, uzmanlar, en iyi şekilde değerlendiriyorlardır. Bu tespit kesin bir şekilde yapılırsa, muhakkak ki her şey başka bir safhaya girer" diye konuştu.

Gül, "Suriye'de şiddetin durması, iç savaşın durması, ateşkesin sağlanması, her şeyden önce komşuları olan bizlerin en çok arzu ettiğimiz bir şeydir. Gözümüzün önünde bir ülkenin kendi kendini tükettiğini görüyoruz diye içimizin yandığını her gün neredeyse söylüyorum. Çok büyük bir acı yaşanıyor tabii ki Suriye'de bunun durması Suriye'nin bütün halkını temsil edebilecek demokratik bir düzene geçebilmesi için ümit ediyorum ki Cenevre'de yapılacak toplantılar, bir dönüş noktası olur" dedi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Gül'den 'Kimyasal Silah' Yorumu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Beyaz Saray'ın Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı açıklamasına ilişkin, "Bunlar çok önemli değerlendirmelerdir. Kimyasal silah kullanılması neredeyse küçük bir nükleer silah gibidir" dedi.

Gül, Beyaz Sarayın Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı açıklamasına ilişkin, "Bunlar çok önemli değerlendirmelerdir. Doğrusu buna ayaküstü bir açıklama yapmak istemem. Kimyasal silah kullanılması neredeyse küçük bir nükleer silah gibidir. Çok tehlikelidir bunun boyutları. Halepçe'de neler olduğunu biliriz. Unutulmaz, insanların hafızasındadır. O açıdan bunu eminim ki bütün diplomasi, uzmanlar, en iyi şekilde değerlendiriyorlardır. Bu tespit kesin bir şekilde ...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülSuriye
Görüş Bildir