Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Biz Seni Biliyoruz'

 > -

'Biz Seni Biliyoruz'

'Biz Seni Biliyoruz'

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı yorumlarla hakkında müebbet hapis cezası istediği Tuncay Özkan'a destek verdi.

Ergenekon davasında savcılarının, gazeteci Tuncay Özkan hakkında da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemesinin ardından CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tuncay Özkan'a sahip çıktı.

Twitter'dan yaptığı yorumlarla gazetecilik yaptığı dönemde Özkan'ın başından geçen bir olayı anlatan Aygün, "Tuncay Özkan biz seni biliyoruz" dedi.

İşte Hüseyin Aygün’ün o tweetleri:

"Tam çeyrek yüzyıl evvel Ankara'da bir Cemal ağabey vardı. Bir sonbahar sabahı Cebeci'nin arka sokaklarından birinde okuluna doğru yürüyordu. Renault marka beyaz bir araba durdu yanında; araba acı bir fren yaptı; Cemal ağabey arabaya baktı; arabadan atlayan dört adam üstüne atladı. Ağızlarında küfür; gözlerinde nefret vardı; Cemal ağabey yumruk, tekme, küfür sağanağı altında arabaya atıldı. Ceketiyle gözleri ve başı kapatıldı, araba hızla hareket etti; araba içindeki dört karanlık adamın üstlerinde montu, ayaklarında mekapları ve parmakları tabancalarının tetiğindeydi; sorguyu küçücük arabanın içinde başlattılar 'Almanya'dan evine postalanan yasak yayınları' soruyorlar;hiç durmadan anasına sövüyorlardı; Cemal ağabey sustu; araba Gölbaşı'ya çekildi dayak altında soyundu; falakaya yatırıldı; çırılçıplak vücudu suyla dövüldü; tehdit ve işkence gün batana kadar sürdü; işkenceciler sadece susan bu adamın gözlerini açtı; sordu; 'Burası Gölbaşı, altında kaç ceset yatıyor haberin var mı?' Cemal ağabey ne göle, ne polislere baktı; gün döndü akşam oldu; işkenceciler bitap düştü; dört adam içlerinde Cemal, beyaz Renault ile Cebeci'ye döndü;Cemal ağabey alındığı yerde arabadan dışarıya fırlatıldı;ayaklarında falaka izleriyle yürüyemedi sokaklarda sabaha kadar uyumadı; sabah İHD'ye, savcılığa gitti, şikâyetçi oldu; tek bir kişi onu dinledi; yaralarına baktı; işkencecilere lanet okudu çalıştığı gazetede haber yaptı; Cumhuriyet Ankara bürodan Tuncay Özkan genç bir gazeteciydi; Cemal ağabeye yapılan 'illegal işkenceyi' dünyaya duyurdu; bugün hükümetin doğrudan emriyle kurulan Ergenekon Mahkemesi savcısı Tuncay'a 'Ergenekon üyesi' diye ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiş; Recep Tayyip Erdoğan dört ay hapis yattığı için 15 yıldır duygu sömürüsü yapanlar 4 yıldır tutuklu olan Tuncay'a bir hücrede ömür boyu kalma cezası verilmesine sevinecekler, 'Türkiye demokratikleşiyor' sözleri edecekler nefret damlayan ekranlarında ve 'köşeleri’nde; Tuncay Özkan biz seni biliyoruz; çeyrek yüzyıl evvel bir işkence kurbanına uzattığın yardım elini hiç unutmuyoruz; dün gibi aklımızda…"

Sol

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir