Erdoğan'ın Amerika İddiası Kitap Oluyor

 > -
Abone ol

Amerika'yı Müslümanların keşfettiği iddiasını bugün de dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir ay içinde bu iddiayı taşıyan bir kitabın yayınlayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika'yı Müslümanların keşfettiği iddiasını sürdürmeye bugün de devam etti. Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle verdiği resepsiyonda Amerika'yı Müslümanların keşfettiğine ilişkin sözlerini hatırlatarak şunları söyledi:

BİR AY İÇİNDE KİTAP OLACAK

"Bugün beni ziyaret eden bir hocamız, bir ay içinde bir akademisyenin bir kitap yayınlayacağını söyledi. Hocamız, 'sizin yaptığınız açıklama dünyada tartışılıyor' dedi. Malum yaptığım Kristof Kolomb meselesi. Bunun Müslümanlar tarafından oraya ulaşıldığı meselesini, birçok tabi kitaplar. "

BUNLARI YAKIŞTIRAMIYORUZ

"Biz bunu kaynak olarak Prof. Fuat Sezgin hocamızın kaynağından alarak söylemiştik. Aslında bu alanda daha nice kitaplar yazılmış, var. Bu akademisyen arkadaşımız da daha derli toplu bir eseri ortaya koyacak. Bunların içerisinde Çinli olup Müslüman olan akademisyenler de var. Daha farklı olanlar da var. Fakat biz nedense kendimize böyle şeyleri yakıştıramıyoruz... Bir İbni Sina'yı, Farabi'yi, Mevlana'yı konuşmak bize zor geliyor. Bizim de fizikte, matematikte olduğumuzun gerçekleri değil mi? Bunları öğrencilerimize anlatacağız ki onlar da geleceğe 'biz de yaparız' anlayışıyla yüreyecek. Bunların mimari siz değerli hocalarımız olacak."

  • İlerihaber
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir