'Bir Sınıfın Tamamı Öğretmeni Tarafından Dağa Çıkarıldı'

232PAYLAŞIM

"Bir Sınıfın Tamamı Öğretmeni Tarafından Dağa Çıkarıldı"

"Bir Sınıfın Tamamı Öğretmeni Tarafından Dağa Çıkarıldı"

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı AK Partili Ayhan Sefer Üstün, PKK’nın dağa kaçırdığı çocuklarla ilgili ilginç bir iddiada bulundu. Üstün, “Güneydoğu’daki bir okulumuzda bir sınıfın tamamı, öğretmenleri tarafından dağa çıkarıldı” dedi.

Üstün’ün belirttiği okulun, Tunceli’de olduğu öğrenildi. Üstün, şunları söyledi: “Bilgiye dayanarak söylüyorum. Daha önce İnsan Hakları Komisyonu Güneydoğu’da başka bir konuyu araştırırken bizim önümüze geldi. Oradaki bir üst düzey kamu görevlisi, bir sınıfın tamamen o sınıfın öğretmeni tarafından dağa çıkarıldığını söyledi. Bir sınıf tamamen boşaltıldı ve bunu yapanın da öğretmen olduğunu söyledi. Çok büyük bir sorun. Bunu bir duyumla ortaya atmış değilim. Bir sınıfın tamamını dağa çıkardığı bize aktarıldı.”

Üstün, atama yönetmeliğindeki iptaller nedeniyle okul müdürlüğüne atanmada sadece kıdem koşulunun kaldığına işaret etti. Müdürler için de mülakat olması gerektiğini kaydeden Üstün, “Kaymakam atarken mülakata alıyorsunuz, sorguluyorsunuz ama bin çocuğunuzu teslim edeceğiniz okul müdürünü sorgulama imkânınız yok. Kıdemine bakıyorsunuz” diye konuştu.

Haber Türk / Şerife GÜZEL/ANKARA

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir