'Bir Paralel Devlet Varsa Önce Erdoğan Yargı Önüne Çıkmalı'

 > -
'Bir Paralel Devlet Varsa Önce Erdoğan Yargı Önüne Çıkmalı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah Emniyet'e yapılan ikinci operasyonu eleştirdi; sert açıklamalarda bulundu.

Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin 22 Temmuz’da yaptığı ‘yasa dışı dinleme’ yapıldığı iddiasıyla başlatılan operasyonunun 2. ayağı bu sabah başladı. 14 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında 33 kişi gözaltına alındı.

"HER SEÇİM ÖNCESİ NE HİKMETSE..."

Operasyonu eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Her seçim öncesi ne hikmetse bu operasyonlar yapılıyor. Bir paralel devlet varsa önce Erdoğan yargı önüne çıkmalı." dedi.

Gündeme ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çok sert mesajlar verdi.

YENİ SES KAYDI İDDİASI

"Bilal Erdoğan denen kişi değil Bilal Erdoğan bizzat kendisi. MEB bürokratlarını toplamış, milli eğitim politikasını anlatıyor. MEB Bakanı’nın oturduğu koltuk ona değil Bilal Erdoğan’a ait. Hükümetin bir görünen bir de görünmeyen politikası var. Görünmeyen yüzünü kamuoyuna açıkladık. Gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşmış bir kişi ülkenin milli eğitim politikasını belirliyor. Bizim için acı olan konu da budur."

"ERDOĞAN YARGI ÖNÜNE ÇIKMALI"

"Ben Türkiye’de yaşıyorum. Bir paralel devlet varsa bir numaralı sorumlusu ülkeyi yöneten kişidir. Her seçim öncesi ne hikmetse bu operasyonlar yapılıyor. Bir paralel devlet varsa önce Erdoğan yargı önüne çıkmalı. Defalarca uyarıldı. Her defasında Hüseyin Çelik "Paralel devlet söylemine kargalar bile güler" dedi. Sen aldığın rüşvetin hesabını vereceksin Recep Tayyip Erdoğan. Nereye giderse gitsin hesabını soracağız. O sanıyor ki belli seçimlere gireceğim bunlar unutturacağım. Kaçamazsın."

"DÜNYA KADAR PARASI VAR"

"Erdoğan bu desteği niye istiyor? Dünya kadar parası var. Sıfırlayamadığı dolarları var, milletin anasını belleyen işadamları var. Milletin anasını belleyenlerin adayı demek lazım. Yazmamışlar afişe sığmadığı için herhalde. Haram lokma yiyeceksin, rüşvet alacaksın ve milletin adayıyım diyeceksin."

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBilal ErdoğanCumhuriyet Halk PartisiHüseyin ÇelikKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanRüşvet
Görüş Bildir