'Bir Daha Ameliyat Yapamayacak': Doktor Ertan İskender'i Bıçaklayan Saldırgan Tutuklandı

 > 
8PAYLAŞIM

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Dr. Ertan İskender'i bıçakla yaralayan Bayram N., kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik bölümünde asistan doktor Ertan İskender'e bıçakla saldıran ve yaralanmasına neden olan Bayram N. isimli kişinin kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklandığı açıklandı.

Ne olmuştu?

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik bölümünde dün meydana gelen olayda psikiyatri hastası Bayram N., ortopedi asistanı doktor Ertan İskender'e bıçakla saldırdı. 

Doktor İskender, saldırıda sırtının sağ bölümünden ve sağ elinden bıçaklanarak ağır yaralandı. 

İskender, hastanenin acil servisinde ilk tedavisi yapıldıktan sonra ameliyata alındı. İskender'in, saldırıda kopan bir parmağı yaklaşık 4,5 saat süren ameliyatla yerine dikildi. 

İskender'in tedavisi, ameliyatın ardından serviste devam ediyor.

Bakan Koca, olayın takipçisi olacağını duyurmuştu. 👇

"Parmaklar bir ortopedist için çok önemli. Bunları kullanamayacak"

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof Dr. Rahmi Kılıç, saldırıya uğrayan doktoru ziyaret etti.

Kılıç, "10 gün kadar çok kritik bir süreç olacak. Parmaklar bir ortopedist için çok önemli. Bunları kullanamayacak. Ameliyat yapmasını engelleyecek bir olay.  Bıçakladığı doktor arkadaşımız, bu hastanın intihar teşebbüsünü engelleyen doktorlardandı. Ona rağmen bu saldırıyı yaptı" dedi.

Öte yandan doktorlar sosyal medyada şiddetin son bulması için çağrı yapıyorlar. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir