"Bir Beden 5 Kişiye Hayat Verir!" Organlarını Bağışlayarak Başka Bir Bedene Can Vermek İsteyen Ünlü İsimler

-
Abone ol

Türkiye'de hatta dünyada organ nakli bekleyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Yeterli sayıda organ nakli olması için insanların daha da bilinçlenmesi gerekiyor. Çünkü dışarıda bir umut kapısı bekleyen binlerce kişi var. Biz organ bağışı yapan ve bu konuya dikkat çekmek için destek olan ünlüleri sizler için derledik.

 Gelin birlikte göz atalım; 

Sezen Aksu, tüm organlarını kendisinden sonra yaşamak isteyen bedenlere bağışladı.

"Bir organ bir hayat!" diyen Sezen Aksu, organlarını bağışladı ve bu hareketiyle herkesin takdirini kazandı.

Gülben Ergen, "Organ bağışı hayat kurtarır." diyerek tüm organlarını bağışladı.

Tüm organlarını bağışlayan Gülben Ergen "Ben öldükten sonra, başka acıların sevinci olmak için bunu yaptım. Organ bağışı hayat kurtarır.'' diyerek, Instagram'da 25 arkadaşını etiketledi. Buna karşılık 2 sanatçı arkadaşından destek geldi.

Deniz Seki de başka bedenlere yaşama sebebi olmak için organlarını bağışladı.

Gülben Ergen'in mesajına cevap verdi. Kendisi "Ben de bağışlamaya karar verdim. Ölümüm başka bedenlere can ve yaşama sevinci olsun" dedi. Böylece Gülben Ergen paylaşımına destek verdi.

Nihat Odabaşı ise gözlerini, kalbini ve diğer tüm organlarını bağışladı.

“Hayata hep güzel bakan gözlerimi, içinde hiç ama hiç kin, nefret, kötülük barındırmayan kalbimi, vicdanlı mert ciğerimi ve hayat verecek tüm organlarımı bağışlıyorum. Haydi gelin bir başkasına hayat olalım. İlk başlarda çekindim korktum. Çünkü bir nevi ölümü kabul etmekti. Ama ne demek olduğunu yaşayınca anladım.” diyerek ablası için Viyana’da akciğer nakli beklediği günleri takipçileriyle paylaştı.

Hülya Avşar, 1994 yılında gözlerini bağışladı.

Kendisi 14 Eylül 1994'te Ege Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'ne başvurarak gözlerini bağışladı. Anlayacağınız bu konuda baya erken davrandı.

İbrahim Tatlıses, başka bir bedene hayat vermek amacıyla böbreklerini bağışladı.

25 Haziran 1982'de böbreklerini bağışlayıp ardından şu sözleri söyledi “Ben öldükten sonra böbreklerim var olacak ve hayat kurtaracak.”

Muazzez Ersoy, kalbi dışında bütün organlarını bağışladı.

Organ bağışı konusunda diğer sanatçılara göre daha farklı davranan Muazzez Ersoy, kalbi dışında bütün organlarını 1997 yılında  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Transplantasyon Servisi’ne bağışladı. Kalbini bağışlamamasının sebebini ise şu sözlerle dile getirdi:  “Rabbim bizi yarattı. ‘Bütün organlarınızdan sorumlusunuz ama kalbinizden ben sorumluyum’ dedi. Bu yüzden, kendimde kalbimi bağışlama yetkisini görmüyorum.”

Kenan İmirzalıoğlu, Türk Böbrek Organ Bağışı kampanyasında bütün organlarını bağışladı.

Türk Böbrek Vakfı'nın Organ Bağışı kampanyasında bütün organlarını bağışlayan Kenan İmirzalıoğlu “Her son yeni başlangıçsa, ben bütün organlarımı bağışladım. Her vatandaşın bu sorumluğu hissetmesi lazım.” diyerek aslında tüm insanlığa seslendi.

Beyazıt Öztürk, 2009 yılında Türk Böbrek Vakfı'na tüm organlarını bağışladı.

Sempatik tavırlarıyla herkesin sevdiği Beyazıt Öztürk, Türk Böbrek Vakfı'na 2009 yılında tüm organlarını bağışladı.

Vatan Şaşmaz, bir zamanlar böbreklerini bağışladı.

Bir zamanlar ekranların sevilen yüzü olan ve hayatını kaybeden Vatan Şaşmaz, Böbrek Vakfı Başkanı ile birlikte konuk olduğu bir programda böbreklerini bağışladı. İnsanlara örnek olması adına bunu canlı yayında imzalayarak gösterdi.

Bengü, tüm organlarını bağışladı. Şu anda Türk Böbrek Vakfı için çalışmalarına hala devam ediyor.

Ünlü şarkıcı Bengü, bir bedenin beş farklı cana hayat verebileceğini düşünerek tüm organlarını bağışladı. Bunun için de Türk Böbrek Vakfı için çalışmalarına devam ediyor.

Seyif Dursunoğlu, bütün bedenini devlete bağışladı.

Ekranların Huysuz Virjin'i Seyfi Dursunoğlu, bütün bedenini devlete bağışladı. Bunu esprili bir dille açıkladı: “Gerekli tüm işlemleri yaptım, imzayı attım. Tıp fakültesi öğrencilerine bir katkım olsun istedim. ‘Huysuz’u kesip biçerken hem öğrenirler hem de eğlenirler.”

Semiramis Pekkan, burnu hariç diğer organlarını bağışladı.

Ajda Pekkan'ın kardeşi Semiramis Pekkan, önce kalbini daha sonra ise gözlerini bağışladı. Konuyla alakalı ise " “Neyim varsa alsınlar. Vücudumun her organını ilme adadım. Ben öldükten sonra tepe tepe kullansınlar. Yalnız burnumu kimseciklere vermem”  dedi.

Kadir İnanır "Organlarımı büyük bir içtenlikle bağışlıyorum. Özellikle gözlerimi ve kalbimi alan yaşadı.''

Kadir İnanır, organ bağışı yapmanın insan yardımı olarak en yücesi olduğunu söyleyerek, insanlara bu konuda seslendi. Organlarını büyük bir içtenlikle bağışladığını dile getirerek mutluluğunu paylaştı.

Julide Kural ''İnsan olmanın erdemi dayanışmadır'' diyerek tüm organlarını bağışladı.

Herkesin organ bağışıyla ilgili olarak kendiyle gurur duymasını ve insanların birbirleriyle dayanışma içerisinde olması gerektiğini dile getirdi.

Mehmet Okur, 10 gün sonra başka bir bedende can bulması adına tüm organlarını bağışladı.

Yaz çocuk kampının açılışını yapan ve organ nakli bekleyen çocuklar için destek olan Mehmet Okur, bütün organlarını bağışladı. Öldükten sonra vücudunun çürümesindense 10 gün sonra başka bir bedende can bulmasını daha mantıklı bulduğu için böyle güzel bir şeye vesile oldu.

Tuğba Özerk, konser verdiği sırada sahnede tüm organlarını bağışladığını söyledi.

'Hayata Bağış Derneği'  etkinliğinde çocuklar için bir şarkı söyleyen Tuğba Özerk, sahnede organlarının hepsini bağışladığını söyledi.

Fatih Erkoç, "Avuç içi kadar karaciğer yeter" sözüyle organ bağışına katkıda bulundu.

Fatih Erkoç Organ Bağışı Haftası için düzenlenen bir etkinlikte hastanede şarkı söyledi. "Avuç içi kadar mutluluk yeter" sözlerini ise "Avuç içi kadar karaciğer yeter" diyerek herkes tarafından alkışlandı. Aynı zamanda organlarını da bağışladığını söyledi.

Bu ünlülerin yanında, organ nakline dikkat çekmek ve insanları bu konuda bilinçlendirmek amacıyla kurulan "Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği'ne" destek veren ünlülerimiz var. Bu isimlerden bazıları;

İlker İnanoğlu "Hayat vermek, yaşam sebebidir."

Keremcem "Kendime iyi bakıyorum senin için... Kendine iyi bak benim için..."

Naz Elmas " Senin son nefesin... O'nun canı olsun!"

Aslı Tandoğan "Toprağa bencilliğini ve korkunu göm. Bedenin hayat vermeye devam etsin..."

Merve Sevi "Bir organ bir hayat, bir hayat tüm insanlık..."

Zeyno Günenç " Bekletme hayatı, bağışla her şeyi..."

Gökhan Türkmen " Organ bağışı seni öldürmez, ölümsüzleştirir..."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zorla-acti

Aile hekimliklerine gidin ve oracıkta bagıslayın. Bu kadar basit. Yüzüm haric bütün organlarımı bagısladım ve hep yanımda tasıdıgım kucucuk cantamda durur bağış kartım. Belki o an sisteme birsey olur belki bir yakınım bile bulunamaz ama o anlık o kimlikle organlarımın ne yapılacagı bilinir. Ölüp çürüyüp gitmek, bogulup soguk sularda bulunamamak, yanginda yanip gitmekte var bu dünyadan göçerken. Rabbim herkese hayirli ölüm nasip etsin.

sokaktayurumeyisevmeyenbiradam

kenan imirzalıoğlu reyisssss ezelllll

heineken

Allah mecbur etmesin de İbo'dan gelecek organı alacağıma şerefimle ölürüm.

tumor

organ bağışı iyi de 5 kişiyi kurtarmak için masum birini öldürürsen hayat vermez lanet getirir. organ mafyası iş başında!

merve-yildiz24

ehliyet çıkartırken ilk sorduğum organlarımızı nasıl bağışlıyoruz oldu. onlarda artık burdan bağışlanmıyor dediler. sahi şimdi istesek nasıl bağışlarız

patates-sogan-lobisi

Organ bağışı kabul eden hastaneler var. İnternetten en yakınını bulabilirsin bir form doldurup imza atacaksın. Aileni de bu konuda bilgilendir ki başına birşey geldiğinde organ bağışından haberleri olsun. Verilen kartı da cüzdanında görünür bir yerde muhafaza et.

zorla-acti

Aile hekimligine gidin orada bagislayabiliyorsunuz.

Görüş Bildir