'Beyoğlu'nda Esnaf Kan Ağlıyor'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Beyoğlu'nda Esnaf Kan Ağlıyor'

'Beyoğlu'nda Esnaf Kan Ağlıyor'

Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan'ın Gezi eylemlerinde bölgedeki otel rezervasyonlarının çoğunun iptal edildiğini söyledi

Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan'ın Gezi eylemlerinde bölgedeki otel rezervasyonlarının çoğunun iptal edildiğini söyledi

Akşam Raporu'nda Ece Üner'in konuğu olan Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan, 14. gününde Gezi Parkı eylemlerinin bölge esnafını ve ticari hayatını olumsuz etkilediğini söyledi.

Demircan şöyle konuştu.

OTEL REZERVASYONLARI İPTAL EDİLDİ

Biliyorsunuz otel bölgesiyiz. 35 bin yatağımız var. Talimane bölgesindeki otelde rezervesyonların çoğu iptal olmuş durumda. Taksim bölgesinde yaşam durdu. Bu sektörde çalışan 35 bin kişimiz var. Eylemler bundan sonraki birkaç haftayı, hatta sezonu etkileyecek. Bize hayat veren, can veren turistlerin buraya gelmemesi esnafımızı derinden etkiledi. Otel rezervasyonları 80 oranında düştü. Esnaf kan ağlıyor.

ESNAFIN MAĞDURİYETİ HAD SAFHADA

Beyoğlu'nda hayat durmuş durumda. Mağduriyet had safhada Taksim'deki olaylar Fatih'teki esnaf bile etkileniyor. Pazar günü bir başka ilçeyi ziyarete gittim. Oradaki otoparkçı işlerin yüzde 70 düştüğünü söyledi. Bu eylemde tanıdığım insanlar da var. Bunlar yeni Türkiye'nin yüzleri. Çevrecilik, doğa ve yeşil yüzünden tepki göstermeleri normal. İşin bu tarafı çok güzel. Zihinlerinde vurma, kırma yok. Bunlar haklıdırlar, haksızdırlar bir eylem koydular.

BAŞKA UNSURLAR KANALİZE OLDULAR

Bu çocuklar eylem koyduğunda başka unsurlar olaya kanalize oldular. Dolayısıyla duyarlılık oluşturmak için yola çıkanlara başka gruplar katıldı. Bugün Taksim Meydanı'nda büfelerden birini bir ekip gelip basmış, içeriyi talan etmiş. Esnaf korkusundan konuşamıyor. Bunu Gezi Parkı'ndaki o gençler yapmıyor. Buraya eylemden istifade edip, nemalanıp, kendi düşüncelerini aktarmak üzere katılan gruplar var. Eylem ağaçlardan çıktı, saksılardaki çiçekler yerle bir oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi Parkı
Görüş Bildir