'Beyindeki Pıhtı Nedeniyle' Ameliyat Edilen Kadir İnanır Yoğun Bakımda

 > -

Kadir İnanır, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Beyninde damar tıkanıklığı tespit edilen 69 yaşındaki usta oyuncu hemen ameliyata alındı. İnanır'ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten hastane yönetimi, tedavi süresinin on günü bulabileceğini  açıkladı.

Beşiktaş Fulya’da bulunan özel bir hastaneye kaldırılan Kadir İnanır ameliyata alındı.

Ameliyatın başarılı geçtiği ve Kadir İnanır’ın tedbir amaçlı yoğun bakımda tutulduğu ve hayati tehlikeyi atlattığı belirtiliyor.

Basın mensupları gece saatlerinden bu yana hastane önünde bekleyişte.

Usta oyuncunun son durumuna ilişkin bilgiyi bugün saat 13:00'te Prof. Dr. Reha Baran ve ekibi verdi.

Hürriyet'in aktardığı bilgiye göre Prof Baran şöyle konuştu:

"Kadir İnanır şu an yoğun bakımda. Genel durumu şu anda iyi, hayati riski yok tedbir amaçlı burada.  Kadir İnanır benim eski arkadaşım. Pazar sabahı 10.00 civarında Jülide Hanım aradı, Kadir Bey’in konuşmasının bozulduğunu ve yere düştüğünü söyledi. Evlerine gittim. 40 45 dakika kadar hastaneye gelmesi konusunda ikna etmeye çalıştım kontrol etmemizin gerektiğini söyledim. Sonunda Kadir Bey’i ikna ettik ve geldik. Beyin mr çektiğimizde üst kısımda bir damarın tıkandığını anladık ve damarının açılması gerektiği kararını verdik. Yapılan müdahalenin ardından Kadir Bey’i tedbir amaçlı yakından takip edebilmek için hastanede tutuyoruz.

Şu anda durumu stabil ve iyi. Açık bir cerrahi olmadı. Açık bir ameliyat olmadı. Aslında yapılan işlem standart bir işlem. Tüm dünyada uygulanan ve yıllardır yaptığımız işlemdir. Yapılan tetiklerin ardından hastanın durumu gayet iyidir.  Önümüzdeki günler önemli, tekrar bir pıhtı oluşumunu önlemek için burada tedaviye devam edeceğiz. Yoğun bakım ne kadar kulağa kötü gelse de tedbir amaçlıdır. Bir hafta, 10 gün kadar Kadir Bey burada kalacak.  Kendisiyle de konuştuk sabah, herhangi bir şikayeti yoktu. Eğer her şey stabil giderse 3 gün daha yoğun bakımda kalacağını düşünüyoruz, sonra birkaç gün daha kontrol altında tutacağız"

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir