'Beşiktaş Saldırganlarından Biri Suriye'den'

 > 
82PAYLAŞIM

Beşiktaş'ta 37'si polis 44 kişinin şehit olduğu, 155 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili soruşturma sürdürülürken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu önemli bir bilgi paylaştı. Çavuşoğlu saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden birinin Suriye'den geldiğini söyledi.

Beşiktaş saldırısına ilişkin yürütülen ve 13 kişinin hali hazırda gözaltında olduğu soruşturmada önemli bilgilere ulaşıldı. 

Bombada TNT ve RDX karışımı patlayıcıların kullanıldığı belirlenirken üçüncü bir kimyasal madde izine de rastlandı. Bombanın fabrikasyon yapımı olduğu belirtiliyor.

Bombanın yurt dışından Türkiye'ye sokulduğu değerlendiriliyor

Saldırıda kullanılan patlayıcıları bir araya getirme kabiliyetinin üst düzey askeri personel bilgisi gerektirdiği bu nedenle bombanın yurt dışında yardım alınarak hazırlandığı ve Türkiye'ye sokulduğu değerlendiriliyor.

Öte yandan DHA saldırıyı gerçekleştiren iki kişinin kimliklerinin tespit edildikleri bilgisini paylaşırken AA ise saldırganların henüz eşkalinin belirlendiğini belirtti.

Çavuşoğlu: 'Beşiktaş saldırganlarından biri Suriye'den'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul Beşiktaş'ta geçen Cumartesi eş zamanlı olarak düzenlenen bombalı saldırılarda, saldırganlardan birinin Suriye'den gelmiş olduğunu açıkladı.

"Beşiktaş bombacısı Suriye'den gelmiş. ABD Dışişleri Bakanı Kerry'e de söyledim" diye konuşan Çavuşoğlu, saldırganla ilgili başka bilgi vermedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir