Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Ben Tanrıyım' Diyerek Kandırdığı Sekiz Kadına Tecavüz Ettiği için Tutuklanan Tarikat Lideri

-

Güney Kore'de tarikat lideri ve papaz olan Lee Jaerock, kendisini Tanrı zanneden sekiz kadına tecavüz ettiği için 15 yıl hapse mahkum edildi.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

Lee Jareock ismindeki tarikat lideri, tarikat üyelerini kendisinin Tanrı olduğuna inandırdı ve sekiz kadına tecavüz etti.

Hakim Chung-Moon-sung, verdiği ifadede, Jareock'un kadınlar üzerinde itiraz edemeyecekleri derecede dini bir otorite oluşturduğunu söyledi. Tarikat liderinin yaptıkları, kadınlardan üçünün suç duyurusunda bulunmasıyla ortaya çıktı. Jaerock, kadınların her birini apartman dairesine çağırmış ve onlara tecavüz etmiş.

Lee'nin suçlu olduğu, bu yılın başlarında ortaya çıkan #MeToo akımı sonucunda mağdur kadınların birer birer içlerini dökmesi ile ortaya çıktı.

Kadın kurbanlardan biri, papazla olan deneyiminin travmatik olduğunu söyledi. Çocukluğundan beri kiliseye bağlı olan başka bir kurban ise ''Onu reddetmem imkansızdı,'' şeklinde konuştu. ''O bir kraldan da fazlasıydı. O Tanrı'ydı.''

Mahkeme sırasında Lee'nin suçları ifade edilirken kendisi sessizliğini bozmadı ve gözlerini kapayarak oturdu. Suçlamaları reddetti. Konuştuğunda ise doğrudan veya dolaylı yoldan kendisinin kutsal bir ruh, bir ilah olduğunu iddia etti.

Tarikat liderinin 100'e yakın takipçisi de mahkeme salonundaydı ve sürekli itiraz dolu sesler çıktı.

Tarikat liderine inananlardan biri, doğuştan sağır olduğunu ve papazın bunu iyileştirdiğini söyledi. Bir diğer inanan ise kemik kanserinden mucizevi bir şekilde kurtulduğunu söyledi.

Lee'nin bağlı olduğu kilisenin İnternet sitesinde, Lee Jaerock'un, dünyaya cenneti getirmeye çalıştığını yazdılar.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alp_er

ve tanrı insanı yarattı.

Gizli Kullanıcı

8 kadına tecavüz etmiş ve cezası 15 yıl mı? Hiç vermeseydiniz.

gzm-ynklr

Çok yazık.

doctor-what

sonra vay efendim dünyada ve ülkemizde niye insanlar deizm veya agnostizm gibi düşüncelere yöneliyorlarmış, gayet bariz sanırım

zafer43471598

igrenc ama hangisi daha igrenc bilemedim. birbirleri icin evrimlesmisler gibi

Görüş Bildir