'Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın Askeriyim'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

'Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın Askeriyim'

'Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın Askeriyim'

İstifa eden AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, "Sayın başbakanımızın bir anlık sıkıntısı beni yaşam boyunca üzer. Ben yine genel merkezimin emrinde olacağım. Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın askeriyim, beni nerede görevlendirirse orada görev yapmaya hazırım." dedi.

Advan, AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nda düzenlediği veda toplantısında yaptığı konuşmada, kendilerinin başından beri AK Parti sevdalısı olarak siyasette olduklarını ve bundan sonra da AK Parti sevdalısı olarak siyaseti ve yaşamlarını devam ettireceklerini söyledi.

Kendisinden sonra göreve devam edecek arkadaşlarına her şekilde yardımcı olmaya, destek olmaya gayret edeceğini ifade eden Advan, her görevin, yaşamın bir gün sona ereceğini düşünerek bu görevi, makamı, teslim ettiklerini belirtti.

"Bu bölgenin insanları inançlı insanlardır"-

Bölge insanının dindar olduğunu ve bu insanların AK Parti'ye de başka partilere de oy verdiklerini anlatan Advan, şöyle dedi: "Benim bu manada AK Parti'ye oy veren kardeşlerimin dindar olduğu kadar, başka partilere de oy veren insanların da dindar olduğu konusunda benim görüşlerim herhangi bir şekilde değişmemiştir. Ama bizler AK Parti olarak muhafazakar, mütedeyyin insanların daha çok oyunu alıyoruz, bu da kesin bir gerçekliktir.

Bizler mümin insanlarız, inancımızla ilgili hiç kimsenin tereddütü yoktur. Bu bölgede Zerdüşt yoktur, bu bölgede mümin insanlar vardır. Elbette ki terör örgütünün rüzgarına kapılmış bazı insanlar olacaktır. Bu yanlış yolda yaptıkları yolculuklar bizlerin haklı davada yaptığı yolculukları etkilemeyecektir."

Bölgede geçmişte yaşanmış zulümler olduğunu ve AK Parti'nin bunları ortadan kaldırmaya çalışan bir parti olduğunu vurgulayan Advan, "Ayırımcılık, inkar, asimilasyon konularında AK Parti Türkiye tarihine imzasını attı. Ben bu manada AK parti'nin bu yolculuğunun devam edeceğini biliyorum. AK Parti'nin demokrat, ilerici, devrimci ve demokrasiye hizmet eden çizgisini olabildiğince devam ettirmesini istiyorum. Güvenlikçi ve milliyetçi politikaların bizlere zarar verdiğini hepimiz biliriz. Dünyada güvenlikçi politikalar her zaman kaybetmiştir ama özgürlükçü demokrat çizgideki, insan haklarına saygılı politikalar hep başarılı olmuştur" şeklinde konuştu.

"Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın askeriyim"-

İşkur verilerine göre, 50 bin işsizi olan Diyarbakır'ın 2010 yılında öğretmen başına düşen kişi sayısına göre Türkiye'de sondan 8'inci olduğunu kaydeden Advan, şunları söyledi: "Peki en büyük problem bu bölgede iken niye Diyarbakır sondan 8'inci. Bu konuların sorgulamasını yaptık. Genel merkezimize de, bakanlarımıza da bunu sunmaya çalıştık. Diyarbakır'da bazı eksiklerimiz var, bunları ifade etmek durumunda kaldık ama bununla birlikte genel merkezimizin teveccühü ve takdiriyle şu andan itibaren istifa etmiş durumdayız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiDiyarbakırÖğretmenRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir