Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Ben Hala Aynı Kişiyim" Evli Kadınların Bekar Arkadaşlarına Keşke Söyleyebilseydim Dedikleri 21 Söz

-

Evli kadınların bekar arkadaşlarına söylemek isteyip de söyleyemedikleri şeyleri BuzzFeed kaynaklı içeriğimizde sizler için derledik. Bakalım ne söylemek istemişler...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/asiawmclain/21-...

1. "Benimkinden ne kadar farklı olursa olsun hala senin hayatında olan biteni öğrenmek istiyorum. Tek gecelik ilişkilerinden ilk randevuna kadar bana anlat."

"Evlendik, ölmedik." @hilarym46492380b

2. "Evlenmiş olmamız demek çocuk sahibi olacağız anlamına gelmiyor. Lütfen bunu sormayın bırakın."

@jflorez

3. "İlla evlenmek zorunda değilsin. Bu kesinlikle normal bir durum."

@katiet4154d083c

"Çevrendeki arkadaşların evlendi diye sen de kendini buna mecbur hissetme. Doğru kişiyle tanıştığın zaman acele karar vermediğine sevineceksin." @cperryrun

4. "Konuşurken ismiyle hitap etmek yerine sürekli "benim kocam, benim kocam" diyorsam beni durdurabilirsin. Gerçekten bilerek yapmıyorum. Sinir bozucu biliyorum. "

@noodle13

5. "Bazen senin bağımsızlığını kıskanıyorum. Temiz bir ev, biraz yalnız zaman geçirmek...Kendimle, kocamla ve çocuğumla ilgilenmek bazen delirtici olabiliyor. Keşke bazen ben de evime gelip tek başıma koltukta kedimle oturabilsem."

@smrtblonde77

6. "Evet biliyorum, kocam garip birisi. Ben de öyleyim. Birlikte garip olmayı seviyoruz bu bizim sevgimizi gösterme yolumuz."

@carolineb46ede5184

7. "Eğer bana bir sır verirsen, anında gidip eşime söyleyeceğim. Merak etme; kimseye söylemez ya da seni yargılamaz hatta büyük ihtimalle ona söylediğimi bile unutur."

@mrsh810

8. "Lütfen buluşmalara tek gecelik ilişkilerini yanında getirme. Eğer biz eğlenirken siz anlaşamazsanız; çok üzülürüm."

@jenr467bb33c8

9. "Ben de hala takılmak istiyorum. Her zaman kocamı yanımda getirmeyeceğim. Hala kızlar gecesi yapabiliriz."

@d4e6f0587e

10. "Eğer bir arkadaşınız kötü bir evlilik geçiriyorsa ve sizi dinlemiyorsa onu yine de terk etmeyin. Eğer boşanırsa gerçekten desteğinize ihtiyacı olacak."

@laurae486e9cb98

11. "Evlilik, daha çok seks demek değil."

"Birlikte olduğumuz zamanlar bizim için çok anlamlı oluyor ama her zaman da sevişmiyoruz." @shelbys43e41d384

12. "Bir yuva kurmaya çalışıyoruz; bazen evliliğe kapılıp gidebiliyoruz ama bu seni unuttuk demek değil."

@rnuman825

13. "Seni tabii ki çok seviyorum ama kocamı daha çok seviyorum. O her zaman önde gelecek."

@s45e254cc2.

14. "Sana eşim hakkında sorunlarımı anlatmam, rahatlamak istiyorum demek. Onu yargılamana, boşanmamı tavsiye etmene, neden onunla birlikte olduğumu sormana ihtiyacım yok. Bazen sadece anlaşamıyoruz o kadar."

@Jacki Demchak

15. "Evlenmiş olmam demek yaşamıyorum demek değil. Benim de amaçlarım, hayallerim var."

@katp42ee61cc2

16. "Evlilik her zaman %100 duygusal destek demek değil. Hala arkadaşlarımıza ihtiyacımız var."

@katelynf

17. "Seninle plan yaparken eşime de sormak istemem yanlış bir şey değil. Onun iznini istemiyorum, ilişkimiz güven ve saygı üzerine kurulu."

"Onun da aynısını yapmasını beklerim." @ashleyr47e7361e8

18. "Beni son anda buluşmalara çağırdığında, eşimle plan yaptığımı söylediğim zaman bana kızma ve "hep onunlasın" deme. Çocukların varken baş başa zaman geçirmek çok kolay olmuyor."

@brandyn43314eea1

19. "Evlenmiş olmamız farklı bir insana dönüştüğümüz anlamına gelmiyor. Biz hala aynı kişiyiz."

@katiee21

20. "Çevremdeki tüm bekar arkadaşlarım evlenmedikleri için çok şey kaçırdıklarını ve benim her şeye sahip olduğumu düşünüyorlar. Benim yanımda stresleniyorlar. Aslında yapabiliyorken istedikleri her şeyi yapmalılar çünkü evlilik iki kişilik düşünmek demek."

@woodash

21. "Lütfen ortamıza oturmaktan çekinme. Evliyiz diye sürekli yan yana olmak zorunda değiliz. Nasıl olsa akşamları birlikte uyuyoruz."

@lauraelizabethr

Sizin de eklemek istediğiniz bir şey var mı? Yorumlarda buluşalım. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sedef_guler

"Kocamdan uzak dur şıllık!"

user.

Yorumlar genelde evliliği kötüleme tarafında... Çevreye bakınca nedenini de anlıyorum.. Şahsi fikrim evlilik kimine göre iyidir, kimine göre alıkoymadır. Bu tamamıyla anlaşabildiğiniz eşinizle ile ilgilidir. Ne var ki bulaşıkları veya çamaşırları makineye atmak. 2 yetişkin bireyler olarak eğer ki evlilik hayatında bunları zaten sorun ediyorsan evlenmezsin. Yok hanım çay koy, yok hanım yemek hazırla, evi süpür bebek ağlıyor kapı çalıyor vs vs.. uzar gider. Ben yeri geldi bulaşıkta yıkadım evi de süpürdüm. Kendi yaşadığınız evi temizleyip süpürmek ne kadar kötü olabilir. Çıkıp arkadaşlarımla değil geç saate kadar haftalık tatile gitsem bile eşim sadece beni haberdar et der ve kendisi tatilin ortasında beni aramaz ki ben arayana kadar. Ola ki dönüş planlandığı güne kadar sesim çıkmazsa o zaman dönüş günü arar... Bunlar yaşanılan şeyler ve evliyim...

enk-capital

Bunu yazan bi erkek. "Ben yeri geldi bulaşık da yıkadım" cümlesinden de anladığımız gibi "bu aslında kadının işi ama ben de bazen yapıyorum" demek istiyor. Kadın çekip gidecem biraz ortalıktan yok olacam. Ya da bi süre hiçbi işe elimi sürmicem deseydi senin tepkin ne olurdu merak ediyorum. Sadece kendi açından yazmışsın. "O da şöyle yaptı şöyle dedi ben karışmadım" gibi bi örnek okumadım. Kabul edelim ki evlilik kadın ve erkek rolleri üzerinden bile değişkenlik gösteriyor.

user.

Sorumluluk sıfatlarıyla illa ki değişkenlik gösterir. Benim zaten anlam veremediğim kısımları ben örneklendirdim. Ne güzelde kopyalamışsın cümlemi... Yeri geldiğinde dedim... Yeri değilse ne diye süpürelim ki evi...

armagan-gunduz

ben koca buldum. senin gibi yarım insan değilim artık. sen de artık benimle görüşmek istiyorsan evlenip geleceksin. koca buldum ben, evlendim. zavallı sefil evde kalmış bekar seninle ben bir miyiz. koca bulduğumu söylemiş miydim?

hic-iste

Bunları söylemek yerine bekar arkadaşlarına sen zaten evde kalsın iması yapmasınlar yeter. Kendimizi kandırmayalım bizde evlenen kadın statü atladım tribine giriyor. Alta sen evde kalmışsın yazacaklar için belirteyim evet gerçekten de henüz bekarım.

minikkelebek

Bence evlendikten sonra birçok şey aynı olmuyor. Eğer sosyal hayata katılan, çalışan bir kadınsanız durum farklı ama onun dışında kadınların tüm hayatı kocası, çocuğu ve televizyondaki saçma programlar oluyor. Yani önceden kız kıza birçok şeyi yapıp, bir çok konuda konuşabiliyorken şu an tüm muhabbet "koca, kaynana (övme veya yerme), ev işi, sorunlar, sorunlar ve daha çok sorunlar" üzerine dönüyor. Yani evet, evlendikten sonra aynı kişi olmuyorsunuz. Kendinizi kandırmayın. Böyle bir durumda ben kurduğum arkadaşlıktan zevk almıyorum. Ama hala sosyal hayata katılmaya fırsatınız varsa o zaman işte tadından yenmez.

Görüş Bildir