Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Belli Saatlerde Çıkıp Açıklama Yapmak Şeffaflık Değildir'

1PAYLAŞIM

CHP'li Vekillerden Bakanlara Tepki

Milletvekili Özel, Bakan Taner Yıldız'ın belli saatlerde çıkıp açıklama yapmasının şeffaflık olmadığını, guguklu saat misali bir durum olduğunu dile getirdi.

Maden sahasına gelen CHP Milletvekilleri Şafak Pavey, Özgür Özel ve Aykut Erdoğdu, ilk olarak kriz merkezinde bulunan Enerji Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'le görüştü. Görüşmenin ardından madenin girişine kadar giden milletvekilleri basın açıklaması yaptı. Şafak Pavey, bakanlardan madende ölenlerin, sağ kurtulanların ve yine ekiplerin kurtardıkları işçilerin kimliklerini istediklerini, bunların açıklanmasını beklediklerine dile getirdi. Milletvekillerinden Özgür Özel ise, “Sayın bakan kendince şeffaf davrandığını söylüyor. Ama onun yaptığı guguklu saat misali kendince sözler söyleyip binaya girmektir. Ancak bakan tek şey söylemeli ve soru işaretlerini bitirmelidir. Arama kurtarma çalışmalarının sonuna gelindiğini, işçilerin çıkartılmalarının ardından bu işin kapanacağını düşünüyorlar. Ama Somalılar başka şeyler merak ediyorlar. Vardiya değişimi neden içeride yapıldı? Yaşam halatı neden yok? Yaşam halatının olmaması çok kişinin yolunu bulamadığından hayatını kaybettiği söylendi. Burayı kimlerin hangi müfettişlerin denetlediğini altında kimlerin imzasının bulunduğunu sahiplerin isimlerini istiyoruz. Kaçış ve kurtarma işaretlerinin olmadığını öğrendik, uzmanlar öyle dedi. Biri o yana kaçmış birisi bu yana kaçmış, bunlar raporlarda varmıydı? Varsa neden eksik yok diyorsunuz? Önce yaşam odası var dediler sonra olmadığı ortaya çıktı" dedi. Milletvekillerinden Aykut Erdoğdu ise, maden bölgesinin kale gibi korunmasını kimsenin içeriye alınmamasını eleştirdi.

SOMA,(Manisa),(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir