'Beceremediniz Gitti Be' Demişti: Can Ataklı'ya Cumhurbaşkanına Hakaret Suçundan Soruşturma

 > -
Abone ol

Gazeteci Can Ataklı'ya, bir televizyon yanında kullandığı ifadelerden ötürü Cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma açıldı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan soruşturma

AA'nın aktardığı bilgiye göre, gazeteci Can Ataklı hakkında, Cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma başlatıldı.

Ataklı'nın bir televizyon kanalında yaptığı konuşmayı inceleyen savcılık, hakaret içerikli olarak değerlendirdiği ifadelerin ardından soruşturmayı başlattı.

Ataklı ne demişti?

Ataklı, soruşturmaya neden olan yayında, aşağıdaki ifadeleri kullanmıştı:

"Şuraya bak ya, taş üstünde taş kalmıyor ya. İran'da deprem oluyor. Tamam aynı yer yani sınır o tarafta ama şuraya bak ya, ondan sonra da ben deprem için 'biz onun kaç katını harcadık.' Harcadın da ne oldu? Kime ne harcadınız? Benim param ya, ben paramı sormayacak mıyım? Benim param kardeşim, eşek gibi çalışıyorum, kazanıyorum, vergimi ödüyorum. 40-50 yıldır bu böyle, yaptın mı? Hadi 40 yıldır yapmıyordu. Atatürk Cumhuriyetiydi onlar yapmaz... Sen ne yaptın lan...17 yıldır oradasın gene su basıyor, gene sel basıyor, gene depremde yıkılıyor. Beceremediniz gitti be.."

Programdaki o anlar, böyle kaydedildi 📹

Geçtiğimiz yıl, Erdoğan'ın fotoğrafı olan gazeteyi yere seren bir otobüs şoförü, Cumhurbaşkanına hakaret suçundan ifade vermişti.

Cumhurbaşkanına Hakaret'ten İfade Verdi: 'Erdoğan'ın Fotoğrafının Olduğu Gazeteyi Yere Seren' Şoför Şikâyet Edildi - onedio.com
Cumhurbaşkanına Hakaret'ten İfade Verdi: 'Erdoğan'ın Fotoğrafının Olduğu Gazeteyi Yere Seren' Şoför Şikâyet Edildi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir