Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Bayramda Trafik Cezası Yok' İddiasına Açıklama: 'İstisna Söz Konusu Değil'

 > -

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kurban Bayramı tatilini kapsayan 10-18 Eylül tarihlerinde kural ihlali tespit edilen sürücülere ceza uygulanmayacağına ilişkin haberlerin yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını, süreçle ilgili inceleme ve soruşturma başlattıklarını söyledi.

Kocaeli Bağçeşme Mezarlığı'nda asker ve polis şehitliklerini ziyaret eden Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada tatil süresince trafik cezalarının uygulanmayacağı" yönündeki haberlere ilişkin gazetecilere açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Vali Güzeloğlu şöyle konuştu:

'Bayram süresince ve hiçbir gün bir istisnamız söz konusu değildir'

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu

''Açıkça ve net olarak belirtilmelidir ki kuralların ihlali halinde gereği yapılacaktır. Trafik kurallarının ihlali, başta kuralı ihlal edenin can emniyetinden başlayarak giderilmez ve kabul edilemez sonuçlar doğurmaktadır. Bu konuda bahsi geçen yazı, kastı aşan bir yazıdır. Hemen akabinde bu yazı yürürlükten kaldırılmış, tüm birimlerimize gereği tekrar açık bir şekilde ifade edilmiştir. Sayın bakanımızın açıklaması vardı, Elektronik Denetleme Sistemi artık uygulamadan kaldırıldı. Vatandaşlarımız bilmelidir ki tüm trafik kuralları yürürlüktedir, uygulanmaktadır. Bayram süresince ve hiçbir gün buna dönük bir istisnamız söz konusu değildir."

'Soruşturma başlattık'

Vali Güzeloğlu, yanlış anlamaya neden olan süreçle ilgili inceleme ve soruşturma başlattıklarını ifade ederek, "Vatandaşlarımız kurallara uyarak, kurallar içinde kalarak, güvenli şekilde seyahat ederek sevdiklerine kavuşsunlar" dedi.

Doğan Haber Ajansı'nın aktardığı, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, "Kurban Bayramı tatilini kapsayan 10-18 Eylül tarihleri arasında vatandaşlarımıza denetim amaçlı EDS, TEDES, MOBESE, radar ve benzeri şekilde herhangi bir ceza yazılmayacak, kural ihlali tespit edilen yol kullanıcılarına ihlal ettiği kural ve cezası hatırlatıldıktan sonra 'Siz bu cezayı 15 Temmuz gecesi ödediniz. Hayırlı yolculuklar' denilecektir." ifadesi kullanılmıştı.

Daha sonra ajansın haberine göre Kocaeli Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, emrin sehven yazıldığını ve kısa sürede düzeltildiğini belirtmişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

15 TemmuzKocaeliKurban BayramıPolistatil
Görüş Bildir