"Başkanlığa Adayım"

 > 
1PAYLAŞIM
"Başkanlığa Adayım"

Trabzonspor eski ikinci Başkanı Sebahattin Çakıroğlu, genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıkladı

Çakıroğlu şöyle konuştu:

"Trabzonspor başkanlığı bir Trabzonlu için olağanüstü bir mevzuattır. Herkese nasip olmaz. Yüzüne maske takarak tüm camiamızı kandıran İbrahim Hacıosmanoğlu'na Trabzon tribünlerinde bir çok laf söyleniyor; ama hâlâ başkanlığı bırakmıyor. Onda o yüz yok. Bırakırsa başkanlığı Trabzon sokaklarında dahi yürüyemeyecek. Bir insanın sözü aynasıdır. Verdiğiniz sözü tutmuyorsanız, o kişi haramzadir. Biz kendisiyle birlikte yönetime gelirken, kulübü borç batağından kurtaracağız, şike konusunda milyonları yürüyüşe çıkartacağız, kulübü riyakârlıktan, tüm kötülüklerden arındıracağız dedik. Ama hiç biri yapılmadı. Verdiği sözleri yapmayan bir yönetimde nasıl durabilirdim. Bu yüzden istifa ettim. Sen bugün beyaz yarın kara diyorsan, yarın herkesin karasını aklamaya çalışıyorsan senin yerin bellidir. Hacıosmanoğlu, Aralık'taki mali genel kurulda ibra edilmesi mümkün değil. Trabzonspor'a rezillik yaşatmadan şimdiden orayı terk etmelidir. Ben kendime güveniyorum, doğru işler yapıyorum diyorsa, o zaman 15 tane asil yönetim kurumu üyesinin 10 tanesi istifa etmiş. Buna bakmalı. Genel kurulunun oyunu iradesini, bu haliyle yönetim karşılamıyor. Biraz izanı olsa genel kurula giderdi. Ne olacağını bildiği için gitmez. Ama mecbur kalacak Aralık'ta genel kurula gidecek. Mevcut yönetimdeki arkadaşlarıma bir tek şey söylüyorum. Kulübü kaosa sürüklemeyin, hoca devre arasında kaçacak zaten. Biz devre arasını beklemeyin, genel kurula gidin. Sebahattin Çakıoğlu gibi orada 100'lerce aday çıkar. Allah nasip ederse, ömrümüz vefa ederse ben adayım" dedi.

BİR TEK CARDOZO SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLMEDİ. ARAŞTIRILSIN!

Çakıroğlu, teknik direktör Vahid Halilhodzic'in sözlerini örnek vererek, "Ben bir yıllık sözleşme yaptım diyor. 3 yıllık olduğu söylenen sözleşmenin geri kalanı yok. İçimizde hainler var diyor. Constant ve bir futbolcu dışında diğer transferlere onay vermedim diyor. Şimdi hocaya yüklenmeye hiç gerek yok. Suçlu hoca ya da oyuncular değil. Cardozo sakat geldi diyor. Bütün futbolcular Acıbadem’de sağlık kontrolünden geçirildi. Bir tek Cardozo geçirilmedi. Bunu araştırsınlar. Sadri Şener kulübü 175 milyon lira borçlandırdı. Kulübün geleceğini ipotek altına aldı. Biz bu işi düzelteceğiz dedik. Şimdi kulübün borcu 400 milyar liraya yakın ve Hacıosmanoğlu, televizyonda ‘gemileri yaktık’ diyor. Acaba babanın gemilerini mi yaktın; neyi yaktın?

Biz mali durumu düzeltip, kulübü siyasetten kurtaracağız dedik. İbrahim Hacıosmanoğlu, yüzündeki maskeyi çıkartıp kulübü siyasetin kucağına oturttu. Trabzonspor’u böldü” ifadelerini kullandı.

400 TRİLYON BORÇLANDIRDI, ŞİKEYE KARŞI EYLEMLERİN ÖNÜNE GEÇTİ

Eski ikinci başkan Sebahattin Çakıroğlu, “Kupayı almaktaki başarısızlığının, Trabzonspor’u satmasının arkasında ben bunu nasıl kapatırım diye geldi, transferlerle insanların gözüne boyamaya çalıştı. Trabzonspor’u 400 trilyon borçlandırdı. Bunu nasıl kapatacak. Soruyorum. Senin getirdiğin hocan bu takımın kümeye oynayacağını söylüyor. Senin hocan bile takıma güvenmiyor. Haklı olduğumuz şike davasında her şeyi eline yüzüne bulaştırdı. Milyonların organize edilerek yapılacak yürüyüşlerde hepsini iptal ettiren ve bunun karşılığında oraya giden herkes karşılığını görür tehdidiyle insanları durduran İbrahim Hacıosmanloğlu’nun ta kendisidir. Bunu herkes bilsin. Siyaset bizi ilgilendirmiyor. Trabzonspor siyasete kurban edilmiş, Trabzonspor satılmıştır. İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor’u okuyamadığı ilkokul yerine koyuyor, bir şeyler öğrenmeye çalışıyor. Ama Trabzonspor kimsenin mektebi değildir. Kovduğu adamları yanına aldı. Sadri Şener’i buraya arpalık yaptın diye eleştirirken, ondan daha fazlasını yaptı. Aynı gruptan 70 kişiyi daha içeri aldı” şeklinde konuştu.

(Radyospor)

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir