Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Başbakan'dan Korkuyor Musunuz?'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

'Başbakan'dan Korkuyor Musunuz?'

'Başbakan'dan Korkuyor Musunuz?'

Bülent Arınç, Mehmet Ali Birand'ın 'Başbakan'dan korkuyor musunuz' sorusuna bakın ne cevap verdi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Kanal D'de yayınlanan 32. Gün programında Mehmet Ali Birand'ın sorularını yanıtladı. Birand'ın, "Başbakan'dan korkuyor musunuz?" sorusu üzerine Arınç, "Bugün Başbakan Yardımcısıyım ve ona hürmette kusur etmem, ona itaat ederim, onun söylediklerinin dışına çıkmam" dedi. ODTÜ olaylarına da değinen Arınç, olaylara karışan öğrencilerin ODTÜ'yü karıştırmak için oraya geldiklerini savunurken, Birand'ın ODTÜ'deki muhalif tavrı hatırlatması üzerine, "Doğu Perinçek bugün dışarıda olsaydı, ODTÜ'ye gelseydi, onu alkışlarla karşılarlar, belli bir yere oturturlardı. Yalçın Küçük'e karşı hiçbirinin tepki göstereceğini düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

"GÖKTÜRK UYDUSUNUN FIRLATILMASI BENİM İÇİN ÖNEMLİ"

Kanal D'de yayınlanan 32. Gün programına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuk oldu. Arınç, Mehmet Ali Birand'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 2012 yılını değerlendiren Arınç, Göktürk2 uydusunun fırlatılmasının çok önemli olduğu belirtirken, "Göktürk uydusunun atılması benim için önemli. Dün MGK toplantısında sayın Genelkurmay Başkanım ilk gönderilen şeyleri gösterdi, çok hoşumuza gitti. Kıbrıs’ta Beşparmak Dağları’ndaki KKTC bayrağını çekmiş göndermiş" diye konuştu.

"ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ ÇAĞIRMADIKÇA POLİS GELEMEZ"

ODTÜ olaylarının hatırlatılması üzerine Arınç, olaylara karışan öğrencilerin ODTÜ'yü karıştırmak için geldiğini savunurken, "Demir leblebilerle misket atmaya kalkarsanız, varillerle birşeyleri yakmaya çalışırsanız, özellikle yüzlerinizi gözlerinizi bağlayarak, molotof, yanıcı maddelerle hücum ederseniz, oraya polis mutlaka gelir... Bu 3 bin 500 rakamı nereden çıktı bilmiyorum. 700 polis vardı orada. Üniversite yönetimi davet etmedikçe polis gelemiyor. Öğrencilerin isimleriyle profilleriyle birlikte, ODTÜ’den 3 kişi varsa, 2 tanesi başka bir yerden... Bunlar orayı karıştırmak için gelmişler" dedi.

"PERİNÇEK ODTÜ'YE GELSEYDİ ALKIŞLARLA KARŞILARLARDI"

Birand'ın "ODTÜ'lülerin, protesto etmedikleri kimse yoktur" sözleri üzerine Arınç, “Etmedikleri vardır, çok sevdikleri beğendikleri insanlar olur. Doğu Perinçek bugün dışarıda olsaydı, ODTÜ’ye gelseydi, onu alkışlarla karşılarlar, belli bir yere oturturlardı. Yalçın Küçük’e karşı hiçbirinin tepki göstereceğini düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

"BAŞBAKAN’A HÜRMETTE KUSUR ETMEM"

Bazen Başbakan Erdoğan’la fikir ayrılığına düştüklerinde Arınç’ın geri adım attığını hatırlatan Mehmet Ali Birand’ın “Başbakan’dan korkuyor musunuz?" sorusu üzerine Bülent Arınç, “O, benim için bugün genel başkanım ve Başbakanım. Ben meclis başkanıydım, bugünün Başbakan’ı, Başbakandı. Yani ben ondan bir adım öndeydim. Ama bugün Başbakan Yardımcısıyım ve ona hürmette kusur etmem, ona itaat ederim, onun söylediklerinin dışına çıkmam" dedi.

"GÖZYAŞINDAN MAHRUM OLAN İNSANLARA ACIRIM"

Zaman zaman gözyaşı dökmesiyle ilgili eleştirileri değerlendiren Arınç, “Gözyaşı dökmek bir nimettir. Ben gözyaşından mahrum olan insanlara acırım. Çünkü insanda merhamet duygusu olmalı, duygulanabilmeli" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçKKTCKanal DMehmet Ali BirandOrta Doğu Teknik ÜniversitesiPolisYalçın Küçük
Görüş Bildir