'Başbakan Çete Arıyorsa Bakanlar Kurulu'na Baksın'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Başbakan Çete Arıyorsa Bakanlar Kurulu'na Baksın'

17 Aralık operasyonu hakkında TMMOB Sanayi Kongresi'nde konuşan Kılıçdaroğlu, ''Başbakan çete görmek istiyorsa, Bakanlar Kurulu'ndaki arkadaşlarına baksın çete orada" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

"14 aydır benim haber olmadı diyor, niye haber verilecek sana? Sana haber verilmesi suç. Bana haber verin ben önlem alayım. 'Bana haber vermeyeni çete reisi ilan ederim' diyor. Çete sensin, çete reisi sensin. Bilgi verirlerse soruşturma açılması lazım. Deniz Feneri olayında önceden haber verdiler, bu soruşturma konusu oldu mu? Hayır, hiç olmadı. Demokrasinin olmadığı yerlerde totaliter rejimler vardır, orada da böyle şeyler olur.

Yolsuzlukları kapatmak için uğraşıyorlar. Devlet içinde çete var diyorlar, emniyet müdürlerini değiştiriyorlar. Peki hırsızın hiç suçu yok mu? Bakanları koltuklarında, çocukları gözaltında. Devletin imkanlarını kullanarak üstünü kapatmaya çalışıyorlar.

Sizin vergilerinizin hortumlanmasına izin vermeyin. 'Benim çocuğum neden işsiz' diyorsanız 'Benim ücretim neden düşük' diyorsanız, sebebi devletin hazinesinin hortumlanmasıdır.

Sen o bakanları neden hala orada tutuyorsun? Tutuyorsan, sen de o yolsuzluğu bir parçasısın. Türkiye'nin temiz siyasete temiz topluma ihtiyacı var.

Bir bakan oğluna telefonda 'Sakın ha dikkatli konuş' diyorsa bunun altında bir şey vardır. Japonya'da bir şehirde saat su akmayınca belediye başkanı istifa ediyor. Bizde bakan çocukları gözaltına alınıyor, hala koltuklarındalar. Böyle yüzsüzlüğe pes diyorum. Ar damarı çatlamış birisi halkın yüzüne bakmaktan korkmaz. O koltuklar onları babalarının malı değil.''

Halk Tv

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bakanlar KuruluBaşbakanJaponyaKemal Kılıçdaroğlu
Görüş Bildir