'Başbakan'a 2 Bin Kişilik İstihbarat Raporu Sunuldu'

 > 
12PAYLAŞIM

Burhan Kuzu: '42 ilde cadı avı engellendi'

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, twitter hesabından Başbakan Tayyip Erdoğan’a bir ‘istihbarat raporu’ sunulduğunu ve bu raporda  devlet içindeki paralel yapının planının detaylarıyla yer aldığını açıkladı. Kuzu, “Bu sayede 42 ilde yapılacak ‘Cadı Avı’ engellendi” dedi.

Burhan Kuzu’nun tweetleri şöyle:

 • Başbakan’a sunulan İstihbarat raporunda, devlet içindeki parelel yapının planı detaylarıyla yer aldı. 42 ilde yapılacak ‘Cadı Avı’ engellendi.

 • Başbakan’a sunulan raporda 2 bin rütbeli emniyetçi, akademisyen, bürokrat, hakim, savcı, basın mensubu, işadamı var. Örgütün şifresi aralarında…

 • HSYK açıklaması açıkça yargıya müdahaledir. İki pırpırlı kollukla, hukuk tanımayan bir kaç savcı ülkeyi dinamitledi. HSYK da tahrip gücü oldu.

 • Son komploların varlığı, Türkiye’nin yarım asırdır içindeki bir kısım ulusalcı çeteleri, jakoben dayatmacıları ve darbecileri unutturmasın!!!!

 • Son operasyon pilota saldırı: Ey insanlıktan nasibini almamış vicdansızlar! unutmayın ki hepimiz pilotuna saldırdığınız o uçaktayız.

 • Bazılarına laf anlatmak çok zor; diyeceksiniz ki yolsuzluk yapanlar var; teorik olarak bunlar her zaman ileri sürülebilir. Yargıyı bekleyelim.

 • Vurun ulan vurun ben kolay ölmem” diyor Ahmet Arif “33 Kurşun” şirinde. Hedef Sayın Başbakan; vurun haydi vurun kahpeler….

 • Kaybeden Türkiye oluyor; hepimiz oluyoruz. Vurmadan önce herkes bu gerçeği düşünmeli. O zaman ya vurmaktan vaz geçer ya dozunu azaltır.

 • Yargılamanın sonunda varılması gereken noktaya en başında varırsak, masumiyet karinesini yok ederiz.

 • Suç teşkil eden ne varsa üstüne gidilmesi gerekir. Hepimiz buna yardımcı olmalıyız. Ancak bunu, hukuku siyasete araç yapmadan yapmalıyız.

 • Tweetlerimi yazarken ‘ne içtiğim’ bayağı bir merak konusu olmuş. Çaykur’un siyah çayını içerim. Attığım anlamlı tweetlerden belli olmuyor mu?

 • Makul ve gönül dili ile yazmaya çalıştığım Tweetlerim gerçekten çok sayıda takipçimde karşılık buluyor. Ne var ki kalpleri mühürü olanlar!

 • Kimsenin yanlış işine asla sahip çıkmadım. Ancak ‘aksi sabit olana kadar herkes suçsuz sayılır’ ilkesine her zaman önem verdim. Farkımız bu!!!

Zete

Haberin Tamamı İçin:

Burhan Kuzu'dan 2 bin kişilik rapor iddiası

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'nun 'Başbakan Erdoğan'a 2 bin kişilik bir istihbarat raporu sunuldu. Devlet içindeki paralel yapının planı detaylarıyla yer aldı" mesajları gündeme oturdu.

Kuzu, bu sözlerini Habertürk'te değerlendirdi.

-Başbakan'a sunulan İstihbarat raporunda, devlet içindeki parelel yapının planı detaylarıyla yer aldı. 42 ilde yapılacak "Cadı Avı" engellendi.

-Başbakan'a sunulan raporda 2 bin rütbeli emniyetçi, akademisyen, bürokrat, hakim, savcı, basın mensubu, işadamı var. Örgütün şifresi aralarında...

-HSYK açıklaması açıkça yargıya müdaheledir. İki pırpırlı kollukla,hukuk tanımayan bir kaç savcı ülkeyi dinamitledi. HSYK da tahrip gücü oldu.

-Son operasyon pilota saldırı:Ey insanlıktan nasibini almamış vicdansızlar!unutmayın ki hepimiz pilotuna saldırdığınız o uçaktayız.

-Tweetlerimi yazarken "ne içtiğim" bayağı bir merak konusu olmuş.Çaykur'un siyah çayını içerim. Attığım anlamlı tweettlerden belli olmuyor mu?

CANLI YAYINDA SORULARI YANITLADI

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Habertürk TV canlı yayınında konuştu. Başbakan Erdoğan'a 2 bin kişilik bir istihbarat raporunun sunulduğunu Twitter üzerinden paylaşan Kuzu, iddialarına açıklık getirdi.

İşte Kuzu'nun açıklamaları

DEVLET İÇİNDE PARALEL YAPI OLDUĞU KESİN

Bu konu yeni bir mesele değil. Verilen rakamlar tartışılır ama dün bir gazetede manşetten geçmiş bir haberdi. Gazetedeki haberi paylaşmış oldum. 42 ilde operasyon hazırlığı ve iki bin rakamı o habere dayanılarak veriliyor. Devlet içinde bir paralel yapı olduğu kesin. Olaylar da bunu doğruluyor. Bir savcı diyor ki, 'Bu davaya illa ben bakacağım.' Şimdi bizim akademik kesimden bir örnek vereyim. Bir hoca bir adayın jürisine girmek isterse mutlaka geçirmek ya da mutlaka bırakmak niyetindedir.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'nın açıklamalarına bakıldığında ortada gayri ciddi bir durum olduğunu kaydeden Kuzu, soruşturma dosyası elinden alınan Savcı Muammer Akkaş'ı da eleştirdi.

Bürokraside her kesimden, her cemaatten insanın yıllardır bulunduğunu kaydeden Kuzu, "Sorun ne zaman başlıyor, klik haline gelirse. Benden senden ayrımına girerse" dedi. Paralel yapılanmanın Başbakan Erdoğan tarafından da dile getirildiğini kaydeden Kuzu, "Bunlar devlet tarafından biliniyor. 700'e yakın emniyet mensubu durduk yere değiştirilmez. Kimi daha fazladır, kimi daha arka plandadır. Meslek içinde disiplin soruşturması çalıştırılabilir veya görevi kötüye kullanma gibi bir durum varsa ceza davasına konu olabilir" şeklinde konuştu.

FİŞLEME YAPILMIYOR AMA KİM OLDUĞU BİLİNMİYOR SANILMASIN

Devlet içindeki yapılanmanın çok net olduğunu vurgulayan Kuzu, " Bunun arkasında CIA, İsrail olduğu da söyleniyor. Ama belli ki devlet içinde hükümeti güç duruma sokmak için birileri bunları servis ediyorlar" dedi.

Yapılanmanın devlet tarafından bilinmesinin fişleme iddiaları ile karıştırılmaması gerektiğini kaydeden Kuzu, " Fişleme yapılmıyor ama birilerinin kim olduğunun bilinmediği anlamına gelmesin " şeklinde konuştu.

Milliyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir