'Barış Rüzgarı Çok Daha Güçlü Esiyor'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Barış Rüzgarı Çok Daha Güçlü Esiyor'

Cumhurbaşkanı Gül, Bingöl'de, "Bu gelişimde, ülkemizdeki barış, kardeşlik, dostluk rüzgarının çok daha güçlü bir şekilde estiğini görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bingöl ziyareti kapsamında Valilik önünde halka hitap etti. Gösterilen yoğun ilgiye teşekkür eden Gül, Cumhurbaşkanı olarak Bingöl'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bingöl'ün her zaman kendilerine çok değer verdiğini de anlatan Gül, "Bingöl daima devletine, milletine bağlı, daima sağduyulu ve daima özgürlükleri, demokrasiyi savunmuş bir il oldu. Bundan dolayı ne kadar gurur duysanız azdır" diye konuştu.

"Yeri geldiğinde bunları meydanlarda, yeri geldiğinde referandumlarda, sandıklarda gösterdiniz" diyen Gül, "Bugün bu bahar havası ile beraber memleketimizde çok büyük ümitler var. Türkiye giderek güçleniyor, giderek kalkınıyor" ifadesini kullandı.

Gül, "Bu gelişimde, ülkemizdeki barış, kardeşlik, dostluk rüzgarının çok daha güçlü bir şekilde estiğini görmekten de ayrıca büyük bir mutluluk duyuyorum" dedi.

"Memleketimizin kıymetini bilmemiz lazım"

Herkesin bir biri ile kardeş olduğunu vurgulayan Gül, nerede doğduğunun da hiç kimsenin elinde olmadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin her tarafı hepimize aittir. Hakkari'den Edirne'ye kadar, Ardahan'dan Trabzon'a, Mersin'e, Adana'ya, Kayseri'ye, Diyarbakır'a. Hepimiz nereyi istersek, oraya gidip, orada yerleşebilip, orada yaşarız, orada kazanırız. Onun için memleketimizin kıymetini bilmemiz lazım. Ülkemizin kıymetini bilmemiz lazım. Ülkemizin de kıymetini bu halk biliyor. Bu halkın, devletine, milletine bağlılığında hiç bir tereddütüm yok. Bazı sıkıntılarımız vardı, bunları da elhamdülillah hep beraber inanç içerisinde. Hep beraber kardeşlik ruhuyla, bunların hepsini aşacağız."

Tarihe hiçbir şüphe bırakmamak gerekiyor

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin şüphelerin giderilmesi gerektiğini de belirten Gül, ''Tarihe hiçbir şüphe bırakmamak gerekiyor. Onun için bunla ilgili adımlar atılmıştır'' dedi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAdanaBingölDiyarbakırHakkariKayseriMersinTurgut Özal
Görüş Bildir