'Bankamatik Memuru' İddiasıyla Gündeme Gelmişti: Bolu AKP Kadın Kolları Başkanı Partisinden İstifa Etti

 > 
284PAYLAŞIM

Bolu Belediyesi'nin CHP'li başkanı Tanju Özcan'ın "Ne iş yaptığını bilmiyoruz" dediği AKP Bolu Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler, geçtiğimiz gün belediyedeki görevinden istifa etmişti. Şimdi de AKP Genel Merkezi'nin Güler'i arayıp istifasını istediği öne sürüldü. 

31 Mart yerel seçiminde Bolu Belediye Başkanlığı'nı kazanan CHP’li Tanju Özcan, “AKP Kadın Kolları Başkanı, belediyeden maaş alıyor ama ne iş yaptığını bilmiyoruz, kendileri de bilmiyor. Suç duyurusunda bulunacak, takipçisi olacağız, ne kadar para zimmetine geçtiyse faizi ile geri alınacak” açıklamasını yapmıştı.

Bu açıklamanın ardından Arzu Güler istifasını vermişti

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'ın haberine göre, çalışmadığı halde belediyeden maaş aldığı iddia edilen Güler'in AKP'den de istifası istendi.

'Recep Tayyip Erdoğan ile beraber yol yürümeye devam edeceğim'

Habere göre, 17 Nisan tarihinde AKP kadın kollarından istifa ettiğini söyleyen Güler, istifa sonrası yaptığı açıklamada "AK Parti Bolu Kadın Kolları Başkanlığından 17 Nisan 2019 tarihinde istifa ettim. AK Partimin bir parçası olarak Recep Tayyip Erdoğan ile beraber yol yürümeye devam edeceğim" ifadesini kullandı.

'Kadın kolları başkanı olmadan önce bu işe girdim'

Belediyeden istifa ettikten sonra Olay Gündem Gazetesi'nden Kasım Şahin'e konuşan Arzu Güler, AKP Kadın Kolları Başkanı olmadan önce belediyedeki işe girdiğini söylemiş ve 'Kadrolu olsaydım bu yanlıştı ama ben işçi statüsündeyim' demişti. 

Güler istifasının ardından şu açıklamayı yapmıştı: 

"2 Mayıs 2018’de işe başladım. Daha sonra 2018’in Temmuz ayında AK Parti Kadın Kolları Başkanı seçildim. Daha sonra hem kadın kolları başkanlığına hem de belediyedeki işime devam ettim. Belediyede çalıştığım için 12 ay süreyle maaş aldım. Normalde ben partide durup sadece maaşımı almadım. Belediyede çalıştığım için işçi statüsünde olduğum için partide çalışmama yasal bir engel yok. Memur olsaydım, kadrolu olsaydım bu yanlıştı ama ben işçi statüsündeyim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir