'Bakımsızlıktan Kapanacak Okulllar' Listesindeki Okulu 'Anne Eli' ile Baştan Yaratan Öğretmen!

13PAYLAŞIM

Sevgiyle yapılan işlerin sonucu çok güzel oluyor... Kapanacak okullar listesinde olan bir okul, yapılan çağrılar sonucu gelen desteklerle bakın ne hala geldi?

Videoyu Twitter'dan paylaşan Buğra Ayan şunu yazdı: '5 yıl önce annem bu köy okulunun tek kişilik kadrosuna atandığında okul bakımsızlıktan kapanacak okullar listesine girmişti.'

'Yaptığımız çağrılarda internet üzerinden sayısız gönüllüden destekler geldi.'

Sonrası ise videoda:

Mahmutlar Kılıçarslan İlköğretim Okulu'nda ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 vizyonunda yer alan 40 dakika ders, 40 dakika teneffüs uygulaması başladı.

Teneffüs sürelerinin 40 dakikaya uzatılmasıyla öğrencilerin ilgi, yetenek ve mizaçlarına uygun alanda bireysel gelişimlerini destekleyen bir okul ekosistemi oluşturulacak.

40 dakikalık teneffüste ‘Spor Etkinlikleri, Halk Oyunları, Müzik ve Gösteri Etkinlikleri, Görsel Sanat Etkinlikleri, Bilgisayar Etkinlikleri, Model Uçak Yapımı, Kişisel Gelişim, Geleneksel Çocuk Oyunları Ve Yabancı Dil’ ana etkinlik toplam 9 kategoriden oluşacak. Öğretmenlerin, Halk Eğitim Merkezlerindeki usta öğreticilerin eğitim vereceği teneffüs etkinliklerinde öğrenciler kendilerine uygun etkinliği seçecek.

'Çocuklar zevk alarak çalışıyorlar'

Mahmutlar Kılıçarslan İlköğretim Okul Müdiresi Fatma Ayan ise çocukların daha mutlu ve etkin şekilde eğitimlere katılım gösterdiklerini kaydetti. Ayan, "Antalya'da 14 okul pilot okul oldu, biz Alanya'da ki tek pilot okuluz. Teneffüslerde resim, müzik, çini, dikiş, robotik kodlama, felsefe, sanat gibi bir çok sanat etkinliğimiz var. Çocuklar bu dersleri keyif alarak yapıyorlar" dedi.

Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu birçok ulusal ödüle de sahip.

Özel okullara taş çıkartacak birçok projeye imza atan Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu ulusal düzeyde de aldığı ödüllerle biliniyor.

Okulun fiziki yapısını düzelterek muhteşem işler başaran Fatma Ayan, yaptıklarını anlatıyor:

Fatma Ayan'ın başarısına sosyal medya da kayıtsız kalmadı:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir