"Babamı Göremiyorum Anne..." Hain Saldırıda Şehit Edilen Kaymakam: Muhammet Fatih Safitürk

1.1bPAYLAŞIM

Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan, hizmet ve iyilik peşinde bir kaymakam: Muhammet Fatih Safitürk! Peki kimdir Muhammet Fatih Safitürk? Gelin, bugün son yolculuğuna uğurlanan koca yürekli kaymakamımızı biraz yakından tanıyalım...

1981 yılında Sakarya'da dünyaya gelen Muhammet Fatih Safitürk, Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunuydu.

Evli ve iki çocuk babası olan kaymakamımızın eşi de, Mardin Derik'te öğretmenlik yapıyordu.

2009 yılında Bolu'da kaymakamlık görevine başlayan Muhammet Fatih Safitürk, son olarak da Derik Belediyesine kayyum olarak atanmıştı.

Göreve gelir gelmez başlattığı çalışmalarla, Derik'in güzel gözlü çocukları ve Derik halkı gülsün diye çok uğraştı. Yıkılanı yaptı, teröre direndi...

Kendisi için Ekşi Sözlük'te bir yazarın yazdığı bu yazı da hepimizin gözlerini doldurdu...

"kendisi bir sözlük yazarıdır.

bana (bkz: burs veren sözlük yazarları)na yazdığım entry üzerinden ulaşmıştı. çok zor bir dönemimde yardımcı olmuştu bana. onun sayesinde okul ders notlarımı alabiliyordum. ismini banka hesap bilgisinden öğrenmiştim.

çok fazla sohbetimiz olmazdı. sadece teşekkür maillerimde başka bir şeye ihtiyaç duyup duymadığımı, hayatımın nasıl gittiğini sorardı. kendisi hakkında hiçbir konuşmamız olmadı sadece ben ona nasıl olduğunu sorduğumda çok iyiyim derdi o kadar. twitter hesabından da anlaşılıyordu zaten mutlu olduğu.

fatih abim. seni dün haberleri izlerken gördüm. gerekirse ankara'ya sevk edilebileceğini öğrenmiştim. mail attım sana belki cevap verirsin yardımcı olabileceğim bir şey olur umuduyla. cevap veremedin.

Her şey için çok teşekkür ederim sana. Huzur içinde yat.

edit: Lütfen daha fazla sormayın kesinlikle nickini paylaşmayacağım.

Hayatını kaybetmiş bir insanı entryleri üzerinden linç etmek icin fırsat kollayan yazarlar hiç umutlanmasın kendisinin herhangi bir siyasi görüşü savunan entrysi bulunmamaktadır."

Kaynak

Şehit Kaymakam için bugün memleketi Sakarya'da tören düzenlendi.

Törende kaymakamın küçük oğlu ile annesi arasında geçen bu diyalog ise herkesi gözyaşlarına boğdu...

Şehit kaymakamın 3 yaşındaki oğlu Asım Eren, annesi Ayşegül Safitürk'e "Babamı göremiyorum anne" dedi. Tabutu işaret eden anne Ayşegül Safitürk ise "Baban tabutta oğlum" cevabını verdi.

Şehidin 3 yaşındaki oğlu Asım Eren'in kendisine hediye edilen oyuncak araba ile tören boyunca oynaması, törene katılan vatandaşları duygulandırdı.

Törende şehidin eşi defalarca Kaymakam Fatih Safitürk'ün tabutunu öptü.

Sürekli sarıldığı eşinin tabutuna bakarak, "Bir kaymakam şehit olacak da senden başkasına yakışmazdı. Harikasın aşkım, çok güzelsin aşkım" diye ağladı.

Gözü yaşlı ailesine ve tüm milletimize baş sağlığı diliyor, terör belasının bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz.

Kendisinin ve ailesinin yer aldığı, 2015 yılındaki çekilen belgeseli de buradan izleyebilirsiniz.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lura

Mazlumun öç aldığı gün, zalimin zulmettiği günden daha korkunçtur(Hz.Ali) Allah rahmet eylesin Rabbim ailesine sabırlar versin

ntyz

teröre , destekleyene , içimize sokana , önüne geçemeyene , maşası olana , savaş yanlısı olana , masum çocukları yetim , ailelerinin gözlerini yaşlı bırakana sayısız lanet olsun .

mustafa-karakoc2

Bu yetim kalan çocuklara üzüldüğüm kadar hiç bir şeye üzülmüyorum....

bir-ileri-iki-geri

güzel yüzlü kardeşim mekanın cennet olur inşallah...

gicik

çok çok teşekkür ederim bu içerik için bunun gibi içeriklerin devamını dilerim şehidimize Allah rahmet eylesin eşine sabır versin ama o şehit için üzülmeyin böyle bir ölüm herkese nasip olmaz

gicik

istediğn kadar sövebilirsin hiç de umrumda olmaz bunun gibi içeriklerin devamını dilerim demek ile söylemek istediğim şu hehitlerimizin hayatlarını, neler yaşadıklarını yakından tanımak(15 temmuz şehitleri ve operasyonlar başladığında itibaren 800den fazla şehit verdik her gün 1 tanesinin hayat hikayesini içerik olarak paylaşabilirler mesela) önemli olan niyettir sen de bnm niyetimi bilmeden laf söylemişssin ayrıca ölümden korkmak büyük aptallık ve ölüm hepimizin kapısını çalacak binbir zorlukla terör bölgelerinde hizmet verirken genç yaşında şehit düşmek, 70 yaşında olup da hasta yatağında ölmekten çok daha iyidir yani ölümün de güzeli olur Allah bana da nasip eder inş böyle ölmeyi

lisami

Şehitlik adı altında artık ölümleri de basitleştirdik ya hadi neyse.

emsalden-misal-olmaz.

şehit olmak çok şeyden kutsaldır.

boltonlarin-remzi

Yapmayın lütfen. bu insanlar ellerinde top tüfekle, silahla bilmem neyle vatan mllet aşkıyla kendilerini ölüme atmadılar. Haince bir saldırı üstüne katledildiler. Şehit oldular diyince anca minik beyinlerimize minik kalplerimize amlık minik telkinler gönderiyoruz. Şimdi burda yok efendim sen nasıl ona şehit değil dersin bilmem ne dersin gibi şeyler yazan mallar çıkacak. Umrumda değilsiniz. Son 2 senede yüzlerce insana şehit dediniz. Çıkarıp sorun bakalım kaçı senin benim gibi vatana millete beş kuruş hayrı dokunmayan insanlar için başımızda sadece kendisini egolarını ve kesesini düşünen bir lider için bu şekilde öldürülmek isterdi. Yok efendiler yok. Bizden hiç bir cacık olmaz. 22 yaşında 23 yaşında çocuklar öldürüldüler. Ne günahları vardı ki şehit olarak gitmeyi arzu etsinler. küfürden mi yanmaktan korkacaklardı öte dünya dediğiniz yerde, bir kızın elini tutmaktan dudağını öpmekten mi yanacaklardı da şehitlik cok lazımdı.Ahhh ah

emsalden-misal-olmaz.

Elbetteki ölmesin kimse, ama şehitlik günah işleyen insanlar için mi olmalı? Başkalarının hataları onların vebalidir, bu varsa görmezden gelinemez. Bunlar farklı şeyler.

Görüş Bildir