Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Babalık' Davasında Karar Çıktı: Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu'nun Kızı

 > -
Abone ol

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden dünyaca ünlü eski milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori'nin açtığı babalık davası karara bağlandı. Mahkeme davanın kabulüne karar verirken Naim Süleymanoğlu'nun ailesinin Avukatı Aziz Demir, kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşıyacaklarını söyledi. 

DNA sonuçlarına göre Sekai Mori'nin Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğu kesinleşmişti. 👇

Mahkeme Kararı ile Mezarı Açılmıştı: DNA Testi Sonuçlarına Göre 'Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu’nun Kızı' - onedio.com
Mahkeme Kararı ile Mezarı Açılmıştı: DNA Testi Sonuçlarına Göre 'Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu’nun Kızı' - onedio.com

"Rapor iddialarımızı doğrulamaktadır"

Büyükçekmece 4. Aile Mahkemesi'nde görülen duruşmada, Hakim Emine Selda Öcal, celse arasında fethi kabir işleminin tamamlandığını, alınan doku ve kemik örneklerinin incelendiğini ve İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun 6 Temmuz 2018'de verdiği raporunda yüzde 99.99 ihtimalle Sekai Mori'nin Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunun belirtildiğini söylerken, Sekai Mori'nin avukatı Hülya Aksakal ise duruşma sırasında, "Rapor iddiamızı doğrulamaktadır. Talebimiz gibi karar verilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Öncelikle bir gün içerisinde düzenlenen raporun gerçeğe uygun olmayacağını düşünüyoruz"

DHA'nın haberine göre, davalılar Esin ve Sezin Süleymanoğlu'nun avukatı Çiğdem Adak, bir gün içerisinde hazırlanan raporun gerçeği yansıtmadığını ve yeniden rapor alınmasını talep ederken aksi bir durumda davanın reddini talep edeceklerini belirtti.

"Adli Tıp Kurumu raporu karar vermeye yeterli ve elverişli"

Avukat Çiğdem Atak'ın bu iddialarına karşılık Hakim Öcal, Adli Tıp Kurumu'nun raporunun karar vermeye yeterli ve elverişli olduğunu söyledi. Buna yönelik yeniden davalıların avukatının rapor aldırmasına yönelik talebinin de reddine karar verdi.

Mahkemede davanın kabulüne karar verilirken, Naim Süleymanoğlu'nun Sekai Mori'nin babası olduğunun tespitine karar verildi.

Bu husus doğrultusunda Nüfus Müdürlüğü'nce idari işlemlerin başlatılması hükmedildi. Süleymanoğlu'nun ailesinin avukatı Aziz Demir, kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşıyacaklarını belirtti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eski_id

Genetik bilimi halt etmiş.. koyun önüne bi 60 kg.. anlarız şini

ayseagull

şu çekiklerin geni ne kadar da baskın gen. Bir arkadaşım da koreli biriyle evlendi. çocuk hiç anasından almamıştı. Kadının tam yüzünü göremedik ama neyse

mr-opposition

Koreli birine sormak lazım onu bir de. Belki aynı şeyi onlar da düşünüyordur.

berkay-onat-tokac

Daha ne uzatıyolar aq kızı işte

geciciex

kızıymış işte alla alla

Görüş Bildir