Yıldırım: 'Atatürk Havalimanı'nın Ölçeği Küçültülecek'

 > -

'Atatürk Havalimanı'nın Ölçeği Küçültülecek'

'Atatürk Havalimanı'nın Ölçeği Küçültülecek'

Bakan Yıldırım, İstanbul'a 3. havalimanının yapılmasının ardından Atatürk Havalimanı'nın daha küçük ölçekli olarak hizmete devam edeceğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'a 3. havalimanının yapılmasının ardından Atatürk Havalimanı'nın daha küçük ölçekli olarak hizmete devam edeceğini söyledi.

Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi Belgesi Bakan Yıldırım, ''Aralık ayı içinde Türkiye'nin Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi Belgesi'ni yayımlayacağız. Buna göre de diğer önlemleri alacağız'' dedi.

Kış lastiği takmayan yolcu ve yük araçlarına ceza Yıldırım, kış lastiği takmayana ceza uygulamasının ilk etapta şehirlerarası yolcu ve yük taşıyan araçlara yönelik olduğunu belirterek, ''İleriki yıllarda diğer araçlara da yaygınlaştırılacak'' dedi.

Sonunda dayanamadılar Binali Yıldırım, değerlendirme kuruluşlarının uzun yıllar direndiklerini, Türkiye'nin notunu arttırmamak için ayak sürüdüklerini belirterek, ''Ama sonunda dayanamadılar ve nihayet dediler ki kabul ediyoruz, Türkiye, dünyada yatırım yapılacak en önemli ülkelerden biridir, bir hakkı gecikmeli de olsa teslim ediyoruz, dediler'' diye konuştu.

Bölge halkını sömürüyorlar

Bakanı Binali Yıldırım, bölücü terör örgütünün, bölgeye hizmetlerin gitmemesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, ''Bölge insanını sömürmek için hiçbir fırsatı kaçırmıyor. Bunlar, ne yaparsa yapsın, biz milletimize doğudakine batıdakine 780 bin kilometrekarelik vatan toprağında ocağını tüttüren, yaşayan vatandaşlarımıza hizmet götürmeye devam edeceğiz'' dedi.

ANKARA / AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBinali YıldırımİstanbulTerör
Görüş Bildir