'Ana Muhalefet Sorumlulukla Hareket Etmedi'

-

'Ana Muhalefet Sorumlulukla Hareket Etmedi'

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Ana muhalefet partisi sorumluluk prensibi doğrultusunda hareket etmiş olsaydı, olaylar bu boyutlara ulaşmazdı" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ana muhalefet partisi CHP'nin yangına körükle gittiğini, olayları yatıştırması gerekirken tahriklere yol açıcı cümleler kullandığını öne sürdü.

Kamalak, "Toplumu germekle bir yere varılamayacağını, bu tür davranışların kendisine zerre kadar fayda sağlamayacağını anamuhalefet partisi görmeliydi. Ana muhalefet partisi, sorumluluk prensibi doğrultusunda hareket etmiş olsaydı, olaylar bu boyutlara ulaşmazdı. Ana muhalefet partisi, netice itibarıyla demokratik anlamda 'iktidara talip olan parti' demektir. Ne yazık ki ana muhalefet partisi o şansını bir daha kaybetti" dedi.

Gençlere de bir sözü olduğunu dile getiren Kamalak, "Onlar için de (demokratik haklarınızı kullanmak tabii ki de önemlidir. Hak aramak kutsaldır, bunu biliyoruz ama anarşiden adalet doğmaz) diyoruz. Millet malına zarar vererek, talan ederek, milletin otobüslerini ateşe vererek hak elde edilemez. Hak aramanın yolları hukuk ve adalet içinde olmalıdır" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiGezi Parkı
Görüş Bildir