'An İtibariyle 300’ü Aşkın Kardeşimizi Kaybettik'

15PAYLAŞIM
'An İtibariyle 300’ü Aşkın Kardeşimizi Kaybettik'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, faciada ölenlerin sayısının 300’ü aştığını, milletçe büyük bir acı yaşandığını söyledi.

Bakan Eker, Soma’da yaşanan maden faciası konusunda, ihmali, hatası, eksiği olanların tespit edilip, onlarla ilgili de gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi.

Bakan Eker, "13 Mayıs Salı günü milletçe çok büyük bir acı yaşadık. An itibariyle 300’ü aşkın kardeşimizi kaybettik. Milletçe büyük bir acı yaşıyoruz, Allah’tan bir daha böyle bir acı yaşatmamasını temenni ediyoruz. Kardeşlerimize rahmet diliyoruz. Ateş düşen ocaklarımıza, kardeşlerimizin eş ve çocuklarına, yakınlarına, akrabalarına sabır ve metanet diliyoruz. Kuşkusuz büyük bir felaket. Gerçekten elem verici, keder verici, hüzün verici büyük bir kaza. Elbette bununla ilgili tahkikat, soruşturma yapılıyor, yapılacak. İhmali, hatası, eksiği olanlar tespit edilip, onlarla ilgili de gerekli işlemler yapılacak. Tabi millet ve devlet olarak, bu tür kazaların bir daha yaşanmaması ve bunun son olması dilek ve temennisindeyiz. Bundan sonrası için ilave tedbirler alınmasıyla birlikte, bir daha böyle kazaların yaşanmaması için elbette gereken yapılacaktır. Bir kez daha hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına ve bütün milletimize başsağlığı diliyoruz" dedi.

Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir