Başbakan Konuşurken Elektrik Kesildi, Twitter 'Kedi Lobisi' Dedi!

 > 
252PAYLAŞIM

Başbakan Konuşurken Elektrik Kesildi, Twitter 'Kedi Lobisi' Dedi!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen 'Kutlu Doğum Haftası' programındaki konuşması sırasında elektrikler kesildi.

Erdoğan'ın konuşmasına bir süre ara vermek zorunda kaldığı kesintisi üzerine, 30 Mart seçimleri sırasında yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın yaptığı, "trafoya kedi girdi" açıklamasının ardından yapılan "Kedidir kedi", "kedi lobisi" esprileri tekrar gündeme geldi.

İşte o tweet'ler

Osman Nuri Cerit Erdoğan konuşurken elektrik kesildi, kedi yanlış trafoya girdi heralde...

Behram Gök Başbakan konuşurken elektrikler kesilmesinden sonra,elektrik telleri ve barajlardaki paralel su yapılarına karşı operasyonlar başladı..

Serhat Gülen Başbakan Erdoğan konuşurken elektrik gitmiş kedinin biri yine trafoya girmiştir kesin. Sayın Başbakan kedi lobisidir.

Kasketli Bugün Başbakan Erdoğanın katıldığı Kutlu Doğum Haftası ile ilgili programda bir süre elektrik kesintisi olmuş Gün gelir devran döner! /Kedi/

Şevval Kavasoğlu Başbakan konuşurken elektrik kesilmiş.. Ak kedi ler , ah kediler. Bizde yedik

Fatih Akalan Başbakan konuşurken elektrikler gitti. Trafoya kedi girmiş olabilir.

Ayda Sahar Trafoya kedi sokan paraleller Erdoğan'ın konuşmasınıda sabote ederek elektriği kestiler! Bu Anaysanın hangi maddesine sığar? @AYMBASAKANLIGI

Medyatava

Haberin Tamamı İçin:

"Allah'tan Başkasına Kulluk Eden Kaybetmiştir"

"Allah'tan Başkasına Kulluk Eden Kaybetmiştir"

Başbakan Erdoğan, "Allah'tan başkasına kulluk eden kaybetmiştir. Kur'an-ı Kerim dışında delil arayan, yolundan sapmıştır" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen, "Kutlu Doğum Haftası" etkinliğinde katılımcılara sesleniyor.

Siyaset'in eğer kalpteykiyle dildekini samimiyet köprüsüyle birbirine bağlayabiliyorsa hakka ve halka hizmet olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Adalet, eğer vicdan ile hak arasındaki samimiyet köprüsünü tesis edebiliyorsa adalettir. Devlet, kendisini var eden insan ile arasında bir samimiyet köprüsü imar edebiliyor, yani insanı yaşatarak insan için ayakta kalabiliyorsa adil bir devlettir. Medya, dedikoduyu değil, iftirayı değil, söylentiyi değil, kalpte olanı, yani hakkı manşetine taşıyabiliyor, gerçekle harf arasında samimiyet kurabiliyorsa dürüst medyadır. Kitap, kalptekini yazıya dökebildiği, gönülde olanı samimi bir şekilde beyaz sayfaya aktarabildiği ölçüde faydalıdır. En önemlisi de alim, kalbini keşfedebilmiş, kalbine bilgi kadar aşkı yerleştirebilmiş, kalbini Rabbiyle tanıştırarak nefsini tanıyabilmiş, gönlü ile dili, tavrı, edası arasında samimiyet ihdas edebilmiş kişidir"

Başbakan Erdoğan, "Allah'tan başkasına kulluk eden kaybetmiştir. Kur'an-ı Kerim dışında delil arayan, yolundan sapmıştır" ifadelerini kullanarak, "Resul-ü Kibriya Efendimiz dışında rehber arayan, ışığı arkasında bırakmıştır. Müslümanların idarecilerinden hatta bütün Müslümanlardan samimiyetini esirgeyen, bunun yanında başka idarecilerle başka otoriterelere boyun eğen, saygı gösteren, başka Müslümanlardan yüz çeviren hem aldatan olmuş hem de aldanan olmuştur" şeklinde konuştu.

Allah Resulü istismar edilemez

Allah Resulü'nün istismar edilemeyeceğini kaydeden Başbakan Erdoğan, "Bütün müminlerin efendisi olan Hz. Muhammed Mustafa (SAV), dünyevi hırslar için, tamah için, iktidar ve güç arzusu için hiçbir şekilde, ne mesajlarıyla ne yaşantısıyla, ne de rüyalarda ve filmlerde istismar aracı yapılamaz" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Masum, temiz, saf insanların duyguları üzerine bir çıkar şebekesi asla bina edilemez. İnsanlara iftira atmak, insanların iffetlerine dil uzatmak, insanların mahremlerine girmek, bunları kaydedip tehdit ve şantaj aracı olarak kullanmak, bu dinin, güzel dinimizin hiçbir ilkesiyle asla bağdaşmaz" ifadelerini kullandı.

AA

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir