Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Aleviler İşe Alınmıyor' İddiası Genel Kurul'u Karıştırdı

 > -

TBMM Genel Kurulu'nda CHP ve AK Parti milletvekillerine birbirlerinin üzerine yürüdü. CHP Milletvekili Ali Rıza Öztürk, AK Parti Milletvekili Ünal Kacır'a "Ünal Kacır gel buraya, erkeksen dışarıya gel" diye bağırdı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Buraya doğru yürümeyin, öleceğimizi bilsek burada kan çıkar, bize doğru yürümeyin, bizi rahatsız etmeyin, yetti ya" diyerek bağırdı. CHP ve Ak Parti milletvekillerinin birbirlerine 'Lan', 'Şerefsiz', 'Yedi sülalen şerefsiz' ifadelerini kullandığı tartışma, diğer milletvekillerinin araya girmesi ile son buldu.

TBMM Genel Kurulunda Danışma Kurulunun 2015 Yılı Bütçe Kanununun Genel Kurulda görüşülme takvimi ve gündemin yeniden düzenlenmesine ilişkin önerisi görüşmelerinde söz alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, iktidarın Alevileri işe almadığı yönündeki açıklamalarına AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı cevap verdi.

Naci Bostancı, "Kamer Bay, AK Parti iktidarının Alevileri işe almadığını söyledi. KPSS diye bir sınav var, bu sınavda 'Alevi misiniz, Sünni misiniz' diye bir hane olduğunu düşünmüyorum. Kendisi CHP'deydi, DYP'ye geçti, sonra CHP'de, yarın hangi partiye geçer bilmiyorum ama ben şuna inanıyorum, Kamer Bey her zaman aynı yerdedir, dönenler o partilerdir. Ben asla Kamer Bey'e dönek diyemem" dedi.

Bostancı'nın konuşmasının ardından CHP'li Ali Rıza Öztürk, Alevilerin işe alınmadığı yönünde iddiada bulundu. Bunun üzerine AK Parti Milletvekili Ünal Kacır ile Osman Boyraz Öztürk'e tepki gösterdi. Tartışmanın büyümesi üzerine AK Partili ve CHP'li milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Meclis Başkanvekili Sadık Yakut tartışmanın büyümesi üzerine oturuma ara verdi.

CHP Milletvekili Ali Rıza Öztürk'ün eleştirilerini sürdürmesi üzerine bazı AK Partili milletvekilleri 'Yeter be' diyerek Öztürk'e tepki gösterdi. "Ünal Kacır gel buraya, erkeksen dışarıya gel" diye bağıran Ali Rıza Öztürk, CHP'li milletvekilleri tarafından dışarıya çıkartıldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Buraya doğru yürümeyin, öleceğimizi bilsek burada kan çıkar, bize doğru yürümeyin, bizi rahatsız etmeyin, yetti ya" diyerek bağırdı. AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy da Engin Altay'a bağırarak cevap verdi. CHP ve Ak Parti milletvekillerinin birbirlerine 'Lan', 'Şerefsiz', 'Yedi sülalen şerefsiz' ifadelerini kullandığı tartışma, diğer milletvekillerinin araya girmesi ile son buldu.

FIRAT KESKİNKILIÇ / ANKARA, (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAleviAnkaraCumhuriyet Halk PartisiKamu Personel Seçme SınavıKütahyaTunceliTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir