‘AKP Şaşırtıcı Bir Başarıyla Halkı Kendine İnandırıyor!’

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

‘AKP Şaşırtıcı Bir Başarıyla Halkı Kendine İnandırıyor!’

‘AKP Şaşırtıcı Bir Başarıyla Halkı Kendine İnandırıyor!’

Kıvanç El / VATAN - Kılıçdaroğlu, CHP PM’de dağıtılan kitapçığa yazdığı sunuşta AKP’nin başarısına şaşırdığını yazdı.Ekonomi bürokrasisinin sihirbaz gibi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu “AKP rakamları tersyüz ediyor gidişatla ilgili yalan söylüyor” dedi.

CHP’nin önceki günkü PM toplantısında üyelere “Gerçek Türkiye’nin Grafikleri” başlıklı 150 sayfalık bir kitapçık dağıtıldı. 2002-2012 dönemine dair “Büyüme hızı”, “Protestolu senetler”, “Türkiye’ye gelen net finansman”, “iş bulma güveni”, “tarım ürünlerinin üretimi”, “Yükseköğretimli nüfusun oranı” gibi 150’ye yakın grafiğin yer aldığı bir kitapçığın girişinde Kemal Kılıçdaroğlu imzası ile bir sunuş yazısı kaleme alındı. Kılıçdaroğlu önsözde şu ifadelere yer verdi:

SİYASET ALGI YÖNETİMİ:

Siyaset, elindeki araçları kullanarak, illüzyonlar yaratabilir ve halkı buna inandırabilir. Böyle bir durum bazen gerekli de olabilir, makul de karşılanabilir. İletişimcilerin algı yönetimi dediği kavram esas itibarıyla budur. Yani halkın, nesnel gerçekliği doğru algılamasını sağlamak değil, istenilen şekilde algılanmasını sağlamaktır. Böyle olduğu için günümüzde siyaset tamamıyla algı yönetimine indirgenebilmektedir.

KENDİ YALANLARININ ESİRİ:

İtiraf edeyim ki, genel eğilim halkın gerçekleri bilmesi gerekmediği yönündedir. Böyle durumlarda siyaset toplumun sergileyeceği reaksiyonla yüzleşmek ve onu gerçekçi biz çözüme kanalize etmek yerine, halka genel durum ve gidişatla ilgili yalan söylemeyi tercih etmektedir. Bunun sürdürülebilir bir durum olmadığından kuşku yoktur. Siyaseti algı yönetimine indirgeyen iktidarlar kaçınılmaz olarak kendi yalanlarının esiri olmakta, sorun çözme yeteneklerini kaybetmektedir.

ŞAŞIRTICI BAŞARI:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluTercih
Görüş Bildir