CHP'li Toprak "AKP Bu Topluma Cinnet Getirmiştir"

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

"AKP Bu Topluma Cinnet Getirmiştir"

"AKP Bu Topluma Cinnet Getirmiştir"

CHP'li Erdoğan Toprak, “Bugün çocuklar babalarını, kocalar eşlerini, kardeşler birbirlerini öldürüyor. AKP bu topluma cinnet getirmiştir. Bütün bu cinayetler, bütün bu şiddet AKP’nin ekonomik verilerinin ne denli gerçek dışı olduğunun en acı göstergesidir” dedi.

ANKARA - Yazılı bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, ülkede yaşanan aile içi şiddete dikkat çekerek, “AKP’nin topluma uyguladığı ekonomik, siyasi, ideolojik ve ataerkil baskı ülkemizde çok ciddi bir şiddet sarmalının ortaya çıkmasına neden olmuştur. AKP ve onun medyası yaşananları bireysel suç ve bireysel şiddet gibi göstermeye çalışıyor. Ama gerçek öyle değil. Yoksul, işsiz, aç, sendikasız, güvencesiz, sigortasız, geleceksiz kitleler yaratan AKP yaşanan şiddetin asli sorumlusudur” dedi.

“Bugün çocuklar babalarını, kocalar eşlerini, kardeşler birbirlerini öldürüyor” diyen Toprak, “AKP bu topluma cinnet getirmiştir. Bütün bu cinayetler, bütün bu şiddet AKP’nin ekonomik verilerinin ne denli gerçek dışı olduğunun en acı göstergesidir” ifadesini kullandı.

Bu ülkede herkesin her gün farklı bir şiddete maruz kaldığını ya da tanıklık ettiğini iddia eden Toprak, şöyle dedi:

“Hastanelerde, üniversitelerde, fabrikalarda, karakollarda, okullarda, evlerde kısacası her yerde büyük bir şiddet yaşanıyor. Ama en vahimi artık toplu katiamlara dönüşen aile içi şiddet sorunudur. Başbakan 5 çocuk yapın derken diğer yandan uyguladığı politikalarla ülkede sağlıklı aile bırakmadı. Bir toplumda aile bireyleri birbirlerini acımasızca öldürüyorsa o toplumda istikrardan söz etmek gerçekleri gizlemektir. Toplumu ekonomik, sosyal, siyasal, etnik, mezhepsel, sınıfsal ve cinsel olarak baskılarsanız, bastırdığınız şey tıpkı Freud’un psikopatoloji kuramında çözümlediği gibi çok daha şiddetli bir biçimde geri döner. AKP’nin uyguladığı baskı bu topluma kör ve karanlık bir şiddet olarak geri dönmüştür.” (ANKA)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanCinnetCumhuriyet Halk Partisi
Görüş Bildir