'AK Parti'nin Adayı Kim Olacaksa O Cumhurbaşkanı Olacak'

 > -

Düştüğümüz Yerden Allah Bizi Kaldırıyor

Düştüğümüz Yerden Allah Bizi Kaldırıyor

Bülent Arınç: Kalbimizin ne kadar temiz olduğunu, mazlumların hamisi olduğumuzu Allah da biliyor, millet de seviyor

Seçim bölgesi Bursa'da konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç , "Başımıza bir şey gelir diye endişe ediyorum ama çocukların, yaşlıların, masumların hürmetine, düştüğümüz yerden Allah bizi kaldırıyor" dedi.

AKP’nin Bursa’daki İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç’ın hedefinde CHP ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Radikal’de yer alan habere göre, Arınç’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Başımıza bir şey gelir diye endişe ediyorum ama çocukların, yaşlıların, masumların hürmetine, düştüğümüz yerden Allah bizi kaldırıyor. Kalbimizin ne kadar temiz olduğunu, mazlumların hamisi olduğumuzu Allah da biliyor, millet de seviyor.

Bursa'ya gelmiş 60 dakikalık konuşmasında, 55 dakika hakaret ediyor. Bu sözler eski Türkiye'de cinayet işletecek sözlerdi. Hakkında dava bile açılmamış; fezlekesi, meclis soruşturması olmayan bir insana nasıl hakaret edebiliyorsun? Senin Bursa'da konuşacak başka lafın yok mu? Bu ülkenin başbakanına nasıl hakaret edebilirsin?

Benim 150 bin kişi topladığım meydana zorla 10 kişi topladın, 55 dakika bize hakaret ettin. Allah hakkından geldi. Geriye kalan 5 dakika. Bize Eskişehir belediyesini örnek gösteriyor.

Senin Eskişehir dediğin belediye benim 26 projemi kopyalamış bir belediyedir. Hakaretten başka bir şey bilmiyor.

Bahçeli'ye acıdım, onu da severim. Git ya kardeşim, MHP de kurtulsun millet de kurtulsun. Senden başka belki birisi gelir, MHP kendi kimliğini bulur. Sen yüzde 20'yi geçersen kal başımızda 40 sene daha. Ama yüzde 20'yi bile söyleyemedi.

2019'da cumhurbaşkanlığı, belediye başkanları ve belediye başkanları için seçime gideceğiz. Hangi kalp tahammül eder, Allah yardımcımız olsun. 3 sandık var, 3 sandıkta oy kullanacağız.

Meclis yoğun bir haftaya giriyor. Yarın genel kurulda, dört eski bakanla ilgili meclis soruşturması açılmasına ilişkin önergeler görüşülecek.

17 Aralık soruşturması Pazartesi günü Meclis gündemine gelecek. Soruşturmaya adı karışan dört eski bakanla ilgili soruşturma komisyonu kurulmasına ilişkin önergeler görüşülecek. Meclis Genel Kurulu, AK Parti ve CHP'nin önergelerini ele alacak.

AK Parti, eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış için tek bir komisyon kurulmasını istiyor. Komisyonun bakanlar hakkındaki resmi belgede sahtecilik, rüşvet, nüfuz ticareti ve görevi kötüye kullanma gibi iddiaları araştırması ve soruşturması talep ediliyor.

CHP'ye göreyse her bakan için ayrı ayrı komisyon kurulması gerekiyor.

Meclis Genel Kurulu, soruşturma açılması yönünde karar alırsa, 15 kişilik bir komisyonu kurulacak. Soruşturma komisyonu çalışmalarını gizli yapacak, kamu ve özel kuruluşlardan bilgi ve belge isteyebilecek. Gerekli görülürse belgelere el konulacak. Ayrıca, bakanlar kurulu üyelerini, diğer ilgilileri, tanık ve bilirkişileri dinleyebilecek. Komisyon, adli mercilerden de yardım alabilecek.

İlgili bakanların savunmasını da alacak olan soruşturma komisyonu, hazırlayacağı raporu, Meclis Başkanlığı'na sunacak. Başkanlık raporu hakkında soruşturma açılması istenen bakanlar ile milletvekillerine gönderecek.”

10 gün içinde raporla ilgili görüşmeler tamamlanacak ve komisyon raporu gizli oyla karara bağlanacak. Eğer Meclis Genel Kurulu bakanlar hakkında Yüce Divan kararı alırsa, dosya en geç 7 gün içinde Anayasa Mahkemesi'ne gönderilecek.

Kim cumhurbaşkanı olacak, kazanacak mı kazanmayacak mı? O kazandıktan sonra bu partinin başına kim gelecek? Kim başbakan olacak? Zenginin malı züğürdün çenesini yoruyor. Ne olacak?

Yahu siz başka şeyler de düşünün. Sadece Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül üzerine işi götürüyorsunuz. Başka seçenekler niye konuşmuyorsunuz? Bu bir cumhurbaşkanlığı seçimidir. Bu CHP'nin bir tane adayı olmayacak mı?

Bak Erbakan hocam bize derdi ki, iki kişiyseniz biri aday olacak, diğeriniz oy vereceksiniz derdi. Biz Lütfü Doğan beyefendiyi, Nevzat Yalçıntaş'ı aday göstermiştik.

Kılıçdaroğlu'na sekiz ay önce bir televizyon programında bir sunucu zarf attı. Cumhurbaşkanlığı seçimi için Tayyip Erdoğan mı, Abdullah Gül mü? Abdullah Gül'e oy veririm dedi. Hiç söylenecek şey mi bu? Ama söyledi. Saf adam temiz adam. Ben de dilim durmuyor, hatırlatıverdim. Hani 2011 seçimlerinde, iki kişiden biri oy vermişti ya.

Karikatür deyip geçmeyin, bir karikatür varsa her şeyi anlatır.

Tayyip Bey, o her zamanki yakışıklı, babayiğit, bir seksen boyunda birisi var. Karşısında da iki kişi var. Tayyip Bey diyor ki, söyleyin hanginiz bana oy verdi? Birisi Bahçeli, birisi Kılıçdaroğlu... Bakın Allah bu sözleri gerçek haline getiriyor. CHP'nin genel başkanı, AK Parti'nin adayına oy vereceğini söylüyor. Allah söyletir be kardeşim. Demek ki Tayyip Bey orada haklı…

  • t24.com.tr
Haberin Tamamı İçin:

Dombra Bize 3 Puan Kazandırdı

Bülent Arınç: En kritik dönemlerde Allah bir şeyler gönderiveriyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Dombra müziğinin yerel seçimlerde AKP'ye 3 puan kazandırdığını belirterek, "En kritik dönemlerde Allah bir şeyler gönderiveriyor, işimiz rast gidiyor" dedi.

Bursa'da Merinos AKKM'de AKP Bursa İl Danışma Kurulu Toplantısında konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, konuşmasına başlamadan önce çalan Uğur Işılak tarafından seslendirilen Dombra şarkısının insanların gönlünü okşadığını söyledi. Arınç, "Buna benzer müzikler yapılmıştır. Her partinin bir şarkısı ve marşı olur. Özellikle son yıllarda bu şarkılar, bu marşlar yerine göre türküler yerel özellikleri de taşır. Mesela bu seçimlerde sadece Bursa'da görevli değildim, 22 ilde seçim çalışması yaptım. Oralara gittiğim zaman şüphesiz Doğu Anadolu'da, Güney Doğu Anadolu'da diller üzerine de şarkılar ve türküler vardı. İnsanların gönlünü okşayan bu tarz müziklerin faydalı olduğun düşünüyorum. Hiçbir müzik, AK Parti'yi coşturan, halkımızı birbirine kilitleyen, gönüllerin tam ortasında tesirini icra eden bir güzellikte olamaz. 2011 seçimde bu benim iddiam, aldığımız yüzde 50'nin içinde en az 5 puan, kadınla çocukla köylüyle şehirliyle aynı makamda söyleyen bir türküydü. 'Aynı' şarkısı, bizi anlatıyordu. İşte birbirimizi anlatan müziği duymuştum. AK Partili olmayan husumet içinde olmayan pek çok insandan 'bu müziği duyduğum zaman defalarca dinledim ve kalbime işledi' dediler. Ne kadar güzeldi, 'ben kendimi orada buldum' dediler. Bunları kulaklarımla işittim ben. Hala çaldığında tüylerim diken diken olur, duygulanır ve hislenirim" dedi.

Bülent Arınç, şarkının yapımında emeği geçen Özhan Eren'e teşekkür ederek, "Özhan Eren, bir şeyler yapmak istiyorum dedi. Bu parti için değil, Türkiye'nin bin yılı geçmiş beraberliğinin anlatan müzik yapmalıyım dedi. Özhan Eren ve Özkul Eren iki kardeştir. Her ikisi de bizim dünyamızın çok değerli insanlarıdır. Sonunda geceler boyunca bunu yazdım ve söylettim dedi. Kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

"DOMBRA BİZE 3 PUAN KAZANDIRDI"

TRT'de yayınlanan Kızıl Elma dizisinin fragmanında Dombra şarkısını duyduğunda şaşırdığını kaydeden Arınç, "O dizinin meraklısıyım doğrusu. İlk çıktığı zaman fragmanların içinde bir müzik vardı. Dombra çalıyordu. Ben bunu bir yerde tanıyorum, kulağıma hoş geliyor, bu da neyin nesi dedi. Osman Sınav nereden aklı etti de bunu dizinin fragmanına koydu diye düşündüm. Hoşuma gitmişti. Sonra da ne göreyim Ankara'da aday toplantısında sevgili kardeşimiz Uğur Işılak bunun içinde Recep Tayyip Erdoğan'ı öyle bir yerleştirdi ki yerimizde duramaz olduk. İşte bu seçimlerde 3 puan da Dombradan. En kritik dönemlerde Allah bir şeyler gönderi veriyor, işimiz rast gidiyor. Şu bazılarımızın cep telefonlarında var. Bazen çaldığı zaman açma şunu dinleyelim diyorum. Öyle ıbıdık ıbıdık şeyler var, onları çalacağına hep bunu çalın"

ARINÇ'TAN DOMBRA'YA 10 ÜZERİNDEN 11 PUAN

Dombra şarkısına 10 üzerinden 11 verdiğini dile getiren Arınç, "Geçenlerde Bakanlar kurulundayım. Beşir bey sunum yapıyor. 'Müziklerimiz de çok tutuldu' dedi. Ne çok tutuldu ya, Dombra olmayacaksa tutmayacaktı. 'Daima millet daima hizmet', evet 10 üzerinden 5. Başka var mı yok. Dombra 10 üzerinden 11. Müzikler gönüllere işlerse etkisini yapıyor. Cumhurbaşkanı seçimlerinden önce başka bir ihtiyaç duyar mıyız bilemem, ama bir babayiğit çıkar bu da benden der, bakarsınız onu da birinci turda yüzde 60 ile seçiveririz. Bu işler inşallah böyle olur" ifadelerini kullandı.

  • haberartibir.com.tr
Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir