'Ahlat Ağacı' Kamera Arkası Görüntülerinde Nuri Bilge Ceylan'ın Bennu Yıldırımlar ile Olan Konuşması İnsanları İkiye Böldü

976PAYLAŞIM

Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı 2018 yapımı Ahlat Ağacı filminden kamera arkası görüntüleri yayınlandı.

Kamera arkası görüntülerde, Nuri Bilge Ceylan, Bennu Yıldırımlar ile konsantrasyon hakkında konuşuyor.

O konuşmada Nuri Bilge Ceylan, 'Sırf rolün gerektirdiği mimikler ve jestlerden ibaret olmamalı hiçbir şey, hiçbir durum' diyor.

İşte o kamera arkası görüntüleri: 📽

Kamera arkası görüntülerini izleyen insanlar ise ikiye bölündü. Nuri Bilge Ceylan'ın konuşmasına tepki gösterenler de oldu, bu durumun yaşanmasını gayet doğal karşılayanlar da...

İşte o görüntülere sosyal medyadan gelen yorumlar: 👇

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

O görüntülere bir de edit geldi:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Yönetmen nasıl isterse oyuncu öyle oynar. Bu yüzden adı yönetmen. Nasihat de verir eleştiri de yapar tebrik de eder. Neyse ki bennu yıldırımlar bunu algılayabilecek kapasitede tecrübeli bi oyuncu. Her şeye bi kulp bulan fikirsizlerden değil.

ugurkcclk

Yazılanların ve düşüncelerin hepsi çok anlamsız. Özellikle ben kadınım bu da kadın edasında olanlar için. Çünkü,bu durumu bile.. ''feminizm'' gibi olgulara taşımak..fakat,absürt derece de saldırmak sadece Türkiye de olur. Kadınlar tarafından hemen buda benden o zaman ona yapılan kötü kıtlığı oluşur. Ama; çok yanlış. İşte bu yüzden yürümüyor bu ülke inip itmek lazım!

king-in-the-east

ya ööff herkes de her bokun uzmanı gibi önüne gelen her şeyi eleştiriyor.. hoca olm o sette yönetmen hocadır.. o nasıl istiyorsa oyuncu öyle oynar.. isterse oyuncu yönetmenden yaşlı olsun anlamadıgınız şeyler hakkında konuşmayın amk.. burada rahatsız eden bir şey yok, oyuncuyu rahatsız eden de bir şey yok olsaydı oyuncu ayrılırdı çalışmazdı.. nuri bilge ceylan'ın tarzı bu.. insanlar her yere elini, ayagını, boktan küçük beynini sokmaya başladı sosyal medya sayesinde.. biraz gerçekte insanların yüzüne söyleyebileceklerinizi yazın..

kendineassassin

Adamın dediğini anlıyorum.. Sâhi sizlere de neredeyse tüm dizi ve filmlerde alelâde bir halk karakterinin bile hiç dilinin sürçmemesi, hiç teklemeden özlü sözlerden oluşan uzun bir tiradı kusursuz atabilmesi, hiçbir mimiğinin şaşmaması??

deryaderya

pardon da adamı eleştirmişsiniz.bu dedikleri olmasa izleyeceğimiz abartılı jestler ve mimikler.hatta alt seviye bir tiyatrocuyla çalışırsanız en çok göreceğiniz şey ikide bir yana açılan ellerdir.benu hanım da ne güzel dinlemiş.bir şeyler öğrenmeye çalışıyor gibi geldi.kim ne derse desin eser yönetmenindir.

Görüş Bildir