'After Life' Dizisini Sevenlerin Bayıla Bayıla İzleyeceği Mizah ile Dramın Harman Olduğu Diziler

4PAYLAŞIM

Bu diziler insanı yormuyor!

Not: Dizi içerikleri Beyazperde'den alınmıştır.

1. The End of the F***ing World (2017-2019)

17 yaşında bir genç olan James tam anlamıyla bir psikopattır. Çocukluğundan itibaren sıra dışı olmuş hep tehlikeli işlere kalkışmıştır. Okul hayatını pek sevmese de planı için kurban seçebileceği en ideal yerdir. Onlarca öğrenci arasından öldürebileceği birini aramaya başlayan James sonunda Alyssa’da karar kılar. Kurbanına önce güven vermesi gerektiğini düşünen James ona aşıkmış gibi davranmaya başlar. Alyssa, maceraya aç bir asidir. Yaşadıkları yerden sıkılmış yeni yerler keşfetmek, yeni maceralara atılmak ister. İkisinin baş başa çıkacakları bu yolculukta planını daha rahat uygulayabileceğini düşünen James, Alyssa ile yola koyulur. Talihsizliklerle dolu bu yolculukta planlar değişir ve James Alyssa’ya aşık olur.

2. Russian Doll (2019)

Russian Doll, New York City'de sıradan bir partiye katıldığını zanneden ancak saatler ilerledikçe, esrarengiz bir şekilde, buradan ayrılamayacağını fark eden bir genç kadının maceralarını işliyor.

Genç bir kadın olan Nadia, New York City’de düzenlenen bir partiye davetlidir. O, her zaman katıldığı partilere bir yenisinin daha ekleneceğini düşünür fakat bu parti daha önce katıldığı hiçbirine benzemeyecektir. Genç kadın bir anda kendisini ne olduğunu anlamadığı esrarengiz olaylar içerisinde bulur. Partinin ilerleyen saatlerinde kaza geçirip ölen Nadia, bir süre sonra hiçbir şey olmamış gibi uyanır. Üstelik yeniden partini tam ortasındadır. O partiden ne kadar uzaklaşmaya çalışsa da her defasında farklı kazalarla yeniden ölümün kollarına teslim olur. Tekrar tekrar ölen ve yeniden aynı güne geri dönen Nadia, bu partiden kurtulmanın yolunu bulabilecek midir?

3. Fleabag (2016-2019)

Fleabag, Londra'da tek başına ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadının hikayesini konu ediyor. Dizide, 30'lu yaşlarındaki kadının aşk, aile ve iş hayatında yaşadığı gündelik olaylar ele alınıyor.

4. Living with Yourself (2019)

Miles (Paul Rudd) hayatta mücadele içerisinde olan bir adamdır. Gizemli bir tedavi sürecine başlar ve sonrasında eski benliğinin kendisinin daha iyi bir versiyonuyla değiştirilmiş olduğunu keşfeder. Aldığı kararların sonuçları ortaya çıktığındaysa eşi (Aisling Bea), kariyeri ve kendisi için savaşması gerektiğini anlayacaktır.
8 bölüm olarak tasarlanan dizinin senaryosunda Timothy Greenberg'un imzası var. Başrolünde Paul Rudd’u seyrettiğimiz dizinin yönetmenliğini ise Jonathan Dayton ve Valerie Faris üstleniyor.

5. Dead to Me (2019)

Dead to Me, Jen adındaki genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Tuhaf bir mizah anlayışına ve öfke sorunlarına sahip bir kadın olan Jen, genç yaşında dul kalan bir kadındır. Jen’in kocası cinayete kurban gitmiştir. Kocasının acısını atlatamayan Jen’in hayatı kendisinden tamamen farklı bir karaktere sahip olan özgür ruhlu bir kadın olan bir kadın ile tanıştığında bambaşka bir hal alır. İkisi arasında güçlü bir arkadaşlık filizlendiğinde Jen’in yaşamında köklü değişiklikler meydana gelir. Liz Feldman, Will Ferrell ve Adam McKay’in imzasını taşıyan Dead to Me’nin başrolünde Bad Moms ve Anchorman serilerinden tanıdığımız Christina Applegate yer alıyor. Kara komedi türündeki on bölümden oluşan dizinini senaryosunu showrunner koltuğundaki Liz Feldman kaleme alıyor.

6. Barry (2018)

Başrolünde Bill Hader'ı izleyeceğimiz dizi, Barry isimli eski bir askerin kendini Los Angeles’ta tiyatro sahnesinde bulmasını oldukça komik bir dille anlatacak.

7. Misfits (2009-2013)

Toplum hizmetinde çalışan beş genç, çalıştıkları sosyal hizmet kurumunda bir gün çıkan fırtına sonucu özel güçler kazanırlar. Her birinin farklı bir gücü vardır, ancak yine her birinin aklı beş karış havada olduğu için güçlerini saçma sapan işlerde kullanmayı tercih ederler, zaten isteseler de güçlerini nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri vakitlerini alacaktır.

Kelly insanların zihinlerinden geçeni okuyabilmektedir. Curtis heyecanlandığında ya da korktuğunda zamanda geri gidebilmektedir. Alisha dokunduğu insanların seks dürtülerini hareketlendirip onu arzulamalarını sağlamaktadır. Simon ise görünmez olabilmektedir. Ekibin en şımarık ve küfürbaz çocuğu Nathan ise, ilk sezonun son bölümüne kadar gücünün ne olduğunun farkında değildir.

8. Curb Your Enthusiasm (2000)

Curb Your Enthusiasm, her şeye sahip olan bir adamın başına gelen olayları konu ediyor. Larry David, bir insanın mutlu olabileceği her şeye sahip. Sevgi dolu bir eş, iyi arkadaşlar, başarılı bir kariyer ve harika bir ev. Peki onun hayatında yanlış giden ne olabilir ki?

9. The Office (2001-2003)

Şirket şubelerini küçültmeye karar verdiğinde kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan bir ofisin hikayesi. Bir belgesel film ekibi, günlük hayatlarına devam eden personeli ve yönetici David Brent'i takip ediyor.

10. Louie (2010-2015)

Louie, eşinden boşanan bir komedyendir. İki kızı ile birlikte New York’ta yaşayan Louie, kızları ile birlikte hayatını yeniden inşa etmeye çalışır. Louie, bir yandan baba olmanın verdiği sorumlulukları yerine getirmeye çalışırken bir yandan da bekar bir adam olmanın beraberinde getirdikleri, garip cinsel yaşamı, şişmanlayıp, yaşlanması gibi sorunlarla mücadele etmeye çalışır.

11. The Kominsky Method (2018-2021)

Chuck Lorre tarafından yazılan The Komnisky Method; yıllar önce aktör olarak kısa süreli bir başarı yakalamış, şimdi ise saygı gören bir Hollywood aktör koçu olan Sandy Kominsky etrafında geçiyor. Sandy Kominsky karakterini Michael Douglas'ın canlandırdığı dizide, onun uzun süreli menajeri ve arkadaşı Norman rolünü ise Alan Arkin oynuyor.

12. Extras (2005-2007)

Andy Millman, hayalini gerçekleştirmek için işinden ayrılan bir adamdır. Aktör olmak isteyen ve kendisini yetenekli bulan Andy’e hiçbir rol teklifi gelmez. Ufak tefek rollerde yer alan Andy, öne çıkabilmek için kendince bir yol geliştirir. Başrol oyuncularının rollerini ezberleyen Andy, kendisinin keşfedileceği günü heyecanla bekler. Ancak bu süreçte Andy, başına gelen talihsiz olaylardan kurtulmaya çalışır.

13. The Good Place (2016-2020)

The Good Place, öldükten sonra kendisini The Good Place adlı yerde bulan Eleanor’un yaşadığı maceraları konu ediyor. Dünyada pek de iyi bir sicile sahip olmayan Eleanor, buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark etse de bunu çevresindekilerle paylaşmaz. Ne var ki Eleanor’un gelişinden sonra kasabada işler rayından çıkmaya başlar ve Eleanor, komşuları Chidi, Tahani ve Jason ile birlikte sıra dışı maceralara sürüklenir.

14. Good Omens (2019)

Kıyametin adım adım yaklaşmakta olduğu bir dünya tasvirinin sunulduğu dizide, cennetin dünyadaki temsilcisi melek Aziraphale ile cehennemin dünyadaki temsilcisi Crowley konu ediliyor.

15. Parks and Recreation (2009-2020)

Leslie Knope, bir kamu dairesinde müdür yardımcısı olarak çalışan genç bir kadındır. Kasabadaki park ve bahçelerin düzenlenmesinden sorumlu olan Leslie, insanların sürekli düşüp yaralanmasına neden olan bir çukurun doldurup, o bölgeye park yapılmasını planlar. Aslında planladığı oldukça basit bir projedir ancak bürokratlar, hükümet görevlileri, semt sakinleri ve daha nice şey Leslie’nin işinin zorlaşmasına neden olur.

16. Santa Clarita Diet (2017-2019)

Los Angeles’ta yaşayan evli çift Joel ve Sheila aynı zamanda şehrin en iyi emlakçılarıdır. Bir gün Sheila’nın yaşadığı büyük bir değişimin ardından çiftin hayatlarına ölüm ve yıkım kavramları girer.

17. Crashing (2016)

Crashing, az bir para karşılığı kapalı olan bir hastanede başka insanlarla birlikte kalmaya başlayan altı gencin hikayesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Lulu, Londra'da yaşayan en yakın arkadaşı Anthony'yi ziyaret etmek için şehre gelir. Anthony, sevgilisi Kate ve tanımadığı bir grup insanla beraber artık kullanılmayan bir hastanede yaşamaktadır. Kendisini kaybolmuş gibi hisseden ve toparlamak için değişikliğe ihtiyacı olduğunu düşünen Lulu, arkadaşları ile birlikte hastanede kalmaya karar verir.

18. Sex Education (2019)

Oldukça içine kapanık bir çocuk olan Otis, okulun ezik denilen tiplerindendir. Seks terapisti olan anne ve babası sayesinde seks konusunda oldukça bilgili olan Otis, bu bilgiyi okulun sıra dışı kızı Maeve'in teklifi ile değerlendirmeye başlar. O artık, liseli gençlerin gelip dert yandığı ve sorunlarını çözdüğü bir terapisttir. Peki ya Otis'in sorunlarını kim çözecek?

19. Unbreakable Kimmy Schmidt (2015-2019)

Geçirdiği 15 yılın ardından bağlı olduğu tarikattan kaçan Kimmy, New York’ta kendine yeni bir hayat kurmaya çalışır. The Office’den tanıdığımız Ellie Kemper’ın başrolde olduğu dizinin altında, ünlü aktris ve senarist Tina Fey’in imzası var…

20. Grace & Frankie (2015)

Başrollerinde Jane Fonda ve Lily Tomlin'in bulunduğu Grace and Frankie, eşleri tarafından terk edilen kadınların, mecburiyetten doğan eğlenceli arkadaşlıklarını konu alıyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Herkesin İzlemesi Gereken Hak Ettiği Değeri Görememiş 15 Komedi Dizisi - onedio.com
Herkesin İzlemesi Gereken Hak Ettiği Değeri Görememiş 15 Komedi Dizisi - onedio.com
Dramdan Sıkılanlar İçin Neflix'teki Bol Kahkaha Garantili 16 Dizi - onedio.com
Dramdan Sıkılanlar İçin Neflix'teki Bol Kahkaha Garantili 16 Dizi - onedio.com
Final Bölümlerinin Üzerinden Yıllar Geçse de Hala Kahkahayla İzlenen 17 Eğlenceli Sitcom Dizisi - onedio.com
Final Bölümlerinin Üzerinden Yıllar Geçse de Hala Kahkahayla İzlenen 17 Eğlenceli Sitcom Dizisi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lilithsoul

Kesinlikle Russian Doll 👍🏻

favilla

Fleabagi yeni bitirdim gerçekten güzeldi

Görüş Bildir