'Operasyon İçin Yorumda Bulunmam Doğru Olmaz'

 > -

'Adli Süreç Sürüyor, Operasyon İçin Yorumda Bulunmam Doğru Olmaz'

'Adli Süreç Sürüyor, Operasyon İçin Yorumda Bulunmam Doğru Olmaz'

Erdoğan: Hakan Şükür'ün istifasını beklediğimi söylemem yanlış olur; yakıştıramadım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , İstanbul’daki rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili olarak, “Adli süreç neticelenmeden, bir yorumda bulunmam doğru olmaz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şeb-i Arus törenleri için gittiği Konya’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Aralarında İçişleri Bakanı Muammer Güler ’in oğlu Barış Güler , Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 'ın oğlu Kaan Çağlayan , Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ’ın yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir , Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve işadamı Ali Ağaoğlu ’nun da aralarında bulunduğu 37 kişinin gözaltına alındığı rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili olarak, “Adli süreç neticelenmeden, bir yorumda bulunmam doğru olmaz” dedi.

Hakan Şükür’e yakıştıramadım

Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür 'ün partiden istifasıyla ilgili bir soru üzerine Başbakan Erdoğan, “Beklediğimi söylemem yanlış olur. Yakıştıramadım. Her söz sahibinindir. Parti genel başkanının takındığı tavır ortadadır. Böyle bir tavır takınmış genel başkana, partiye karşı bu tür açıklamaları yapmış olmasını doğru bulmuyorum. Bir insan bir partinin bayrağı altında seçime gidiyorsa, o partinin bayrağı altında hareket eder. Ayrıldığında da dürüstse, parlamentodan da ayrılır. İşin ahlaki yönü bunu gerektirir” diye konuştu.

T24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanErdoğan BayraktarHakan ŞükürHalkbankİstanbulMuammer GülerRecep Tayyip ErdoğanRüşvetZafer Çağlayanali ağaoğlu
Görüş Bildir