Mert'in Annesi: 'Adalet İstiyorum'

 > 
9PAYLAŞIM
Mert'in Annesi: 'Adalet İstiyorum'

9 yaşındaki Mert Aydın'ın katili halen bulunamadı. Kentte öfke büyük... Olayı protesto eden üniversite öğrencileri küçük çocuğun evine yürüdü. Aşağıya inen acılı anne, 'O caniyi bana versinler' dedi...

Kars'ta kaybolduktan sonra cesedi bir tabyada bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın öldürülmesinin ardından kent genelinde protestolar sürüyor.

Kafkas Üniversitesi'nde (KAÜ) eğitim gören bir grup öğrenci, Mert Aydın'ın öldürülmesini protesto etmek amacıyla üniversite yerleşkesinde bir araya geldi.

Burada sloganlar atarak kent merkezine kadar gelen gruptakiler, daha sonra Aydın'ın İstasyon Mahallesi'nde bulunan evinin önüne geldi.

Akrabalarının yardımıyla aşağı inen anne Arzu Aydın'ın ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Anne Aydın, olayın failinin bir an önce yakalanmasını isteyerek, ''Adalet istiyorum. Oğlumun katili cezasız kalmasın. Onu sallandırsınlar içim soğusun ya da bana versinler, onu bana versinler, katilini bana versinler, o caniyi bana versinler, sallandırsınlar onu'' diye ağıt yaktı.

Gruptakiler daha sonra Faik Bey Caddesi üzerinde yürüyerek slogan atmaya devam etti.

İstasyon Mahallesi'ndeki Barış Apartmanı'nda oturan 9 yaşındaki Mert Aydın, Faik Bey Caddesi'nde bulunan amcasının iş yerine pazar günü öğleden sonra yemek götürmüş, yemeği bıraktıktan sonra bir daha görülmeyen Aydın'ın ailesi polis merkezine giderek çocuklarının kaybolduğu ihbarında bulunmuştu. Mert Aydın'ın cesedi önceki gün akşam saatlerinde Karadağ Mahallesi'ndeki eski bir tabyanın yakınlarında bulunmuştu.

KENTİ AYAĞA KALDIRAN İHBAR

Kentte bir kişinin sosyal paylaşım sitesinden Kazımkarabekir Paşa İlköğretim Okulu'nda bazı öğrencilerin kaçırıldığı yönünde bilgi paylaşması, çocukları burada eğitim gören bazı velileri harekete geçirdi.

Asılsız ihbarı duyan çok sayıda veli, çocuklarının eğitim gördüğü okula gelerek, idarecilerden konu hakkında bilgi aldı. Veliler daha sonra sınıflara giderek çocuklarını alıp eve götürdü.

Kars'ta 3 gün önce kaybolan ve cesedi eski bir tabyanın içerisinde bulunan Mert Aydın'ın öldürülmesi olayının kendilerini çok etkilediğini ifade eden veliler, zanlı yakalanana kadar çocuklarını okula göndermeyeceklerini kaydetti.

Okul müdürü Tümen Doğan da asılsız bir ihbar yapıldığını, okuldan öğrenci kaçırılması gibi bir olay yaşanmadığını belirtti.

Milliyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir