"Acıların Çocuğu" Kendi Oğlu Oldu: Emrah ve Instagram'dan Engellediği Oğlunun Hikayesi

-

Yerli ve yabancı magazinde, en az her 10 yılda bir mutlaka bir ünlünün gayri meşru çocuğu ortaya çıkar ve bu konu aylarca konuşulur. 

Bizim topraklarımızda 90'ların magazin gündemine de Küçük Emrah olarak tanıdığımız Emrah Erdoğan'ın evlilik dışı sahip olduğu ve uzun süre reddettiği oğluyla olan skandalı düştü.

"Küçük Emrah" olarak tanıdığımız için, Emrah'ın her zaman mazlum ve mazlumun yanında bir karakter olduğu düşünülürdü.

Emrah, yıllar içerisinde de bu çizgisini bozmamış ve "halktan merhametli insan" olarak zihinlere kazınmıştı.

Zira filmlerinde onu yıllarca fakirliğin ve kimsesizliğin sembolü olarak görmüştük. Halden anlayan biri gibiydi...

"Bizim Çocuklarımız" şarkısı ve projesiyle kanserli çocuklara yardım sağladığı senenin arifesinde ise tuhaf bir gerçek ortaya çıktı.

Bir kadın çocuğunun Emrah'tan olduğunu iddia ederek akşam haberlerine çıktı: "Kimsesiz çocuklara yardım götürüyor, iyi güzel, fakat önce kendi çocuğuna baksın!" dedi.

Söylediğine göre, Emrah hayranı olan genç kadın bir konserden sonra Emrah ile tanışmaya gittiğinde cinsel ilişkiye girmişler ve kadın o gece hamile kalmıştı.

Küçük Emrah'ın oğlu Tayfun, babasının tıpkısının aynısıydı! Emrah onu reddetse ve asla çocuğu olduğunu kabul etmese de bu benzerlik tüm halkı ikna etmişti.

"Ben babamı çok çözemedim. Günübirlik gidiyordum yanına. Kalmam gerektiği zamanlarda babaannemde kalıyordum. Beni gerçekten sever mi, sevmez mi yorumunu yapacak kadar tanımıyorum." 

Tayfun yıllar sonra bu açıklamaları yapacaktı.

Emrah son ana kadar Tayfun'u reddetti; DNA testi yapıldığında %99 ihtimalle babası olduğu ihtimali bilimsel olarak açıklandığında bile reddetmeye devam etti.

Lakin sonra ne olduysa oldu ve Emrah çocuğunu kabullendi ve nüfusuna geçirdi.

Bunda hem biraz Emrah'ın kendi annesinin, biraz da toplum baskısının etkisi vardı elbette!

Sonuçta senin kanından olan, senin sebebinle dünyaya gelmiş bir çocuğun sorumluluğunu almamak kimseye yakışmazdı!

Emrah'ın oğlu Tayfun, babasının nüfusuna geçmiş ve annesiyle beraber mutlu bir hayat yaşıyordu... Ta ki geçtiğimiz yıllara kadar!

"Baban nerede diye soranlara , konseri var diyordum Gururum kırılmasın diye... Annem bana babamı hiçbir zaman kötülemedi. Çok güzel anlattı onu. Babamın yokluğunu dedem ile doldurdum."

Tayfun büyüyüp sosyal hayata karışmaya başladıkça, magazincilerin hedefi olmaktan kurtulamadı.

Bir fırında çalışmaya başlaması, garsonluk yapması, her hareketi olay oluyordu.

"Bayramlarda ve kandillerde hep aradım. Dün de aramayı çok istedim, ama aramadım. Benim de gururum var. Tamam babam ama benim de bir yere kadar tahammülüm var."

E tabi İdo'lar, Engincan'lar, Zehra'lar süper lüks hayatlar yaşarken, Tayfun'un böylesine çalışması Emrah'ın çocuğuna bakmadığı yönünde dedikodulara sebep oldu.

Zaten Emrah'ın aşırı cimri biri olduğu yönündeki haberler de sık sık gündeme geliyordu, Tayfun'dan bağımsız olarak!

Yine de Tayfun ayda yılda bir görüştüğü babasın hakkında asla kötü konuşmuyordu; arada ilgisizliğinden yakınsa da...

"Babamla bağlarımız kopmuştu. sonra bir hayranı sayesinde babama ulaştım.Babamın peşinden çok koştum, bir kere buldum kaybetmek istemedim.Babamı aradım, telefon numaramı bilmiyordu. Açtı 'baba' dedim. 'Nasılsın' dedim. 5-6 sn. durdu. 'Tayfun sen misin, ben seni arayacağım' dedi. Arar mı, aramaz mı diye bekledim."

Lakin aradan yıllar geçtikçe işler değişti; Emrah evlendi ve yeniden çocuk sahibi oldu. Bunu da sosyal medya hesaplarından biraz "abartılı" bir şekilde paylaştı.

"Aradı. İstanbul'da buluştuk. Yemek yedik, hiçbir şey olmamış gibi çok güzel zaman geçirdik. Aramızda hiç kimse yoktu, erkek erkeğe takıldık babamla. Bodrum tatili son tatil oldu. Nasıl bu duruma düştük bilmiyorum."

Artık zaman değişti, demiştik. E tabi Tayfun da değişti. Artık hiçbir şeyden habersiz küçük bir çocuk değil, koca bir delikanlıydı.

Elinde de internet gibi bir iletişim aracı vardı! Artık sesi duyulmayacak biri değildi. Ulaşamadığı babasına Instagram üzerinden seslenmeye başladı.

"Ne olursa olsun, bugün ayağı çukura girse yanına gidecek olan benim. Bana ne yaparsa yapsın, bir kırgınlığım olabilir ama duygularım hala var. "

"Bodrum'a gidip gelirken çok güzel vakit geçiriyorduk. Bana yaşamadığım şeyleri yaşattı. Erkeksi sorunların oluyor, bunu annene anlatamıyorsun."

Tayfun bu tarz problemlerini paylaşırken, Emrah yeni oğluyla Instagram'dan mutluluk dolu kareler paylaşıyordu.

Emrah'ın babalar gününü bile Tayfun Instagram'dan kutladı.

Emrah ise o sırada "ilk babalar günü" yazdığı paylaşımlara devam ediyordu.

Ayıp biraz sanki!

Tayfun kırgınlığını gizlemeyi pek beceremedi...

Tayfun'un hisleri de Emrah'ın pek umrunda değildi sanki...

Bu Instagram üzerinden devam eden imalı söz dalaşı, Emrah'ın Tayfun'u engellemesiyle sona erdi.

Tayfun da soluğu magazin programlarında aldı; zaten magazinciler onun yakasından hiç düşmüyordu.

Meditasyonla babasını affetme terapisi mi dersiniz, neler neler...

Sürekli tekrarlanan 20 yıllık hikayeyi pek çok detayıyla defalarca dile getirdi... Emrah'tan hala "tık" yok!

Hatta sosyal medyanın diline düştü!

Artık "reddedilmişliğin", "öteki"nin sembolü Emrah değil, Emrah'ın oğluydu!

Cidden büyük bahtsızlık!

Son olarak Tayfun Erdoğan, bir izdivaç programında görüldü! Evet, kendi ailesinden umudu kesince, yeni bir aile kurma kararı almıştı belli ki!

Bu programdan Figen Reis ile tanıştı ve birbirlerini beğendiler.

Şu an izdivaç programından tanıştığı Figen ile evlilik yolunda ilerliyor.

Umarız bu sefer aradığın mutluluğu bulursun, Tayfun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alone-samurai

Ya çocuğa çok üzüldüm ama buda şerefsiz s*klemiyo onu hala peşinden koşturuyor, ama baba çok farklı hislerini anlayamayabiliriz.

haci-dayi

insanın aklına bin tane soru geliyor.şimdi emrahta para olmasa bu kadar red eden bir adamın peşinden bu kadar koşarmıydı babam babam diye.böyle durumlarda yasa ne diyor bilmiyorum ama bu tür çocukların durumunu kanun ile güvence altına almak lazım.sen bir gecelik bir ilişkiden bir çocuk dünyaya getireceksin.sonra red edeceksin.bu tür çocukların geleceğini garantiye alacak kadar parayı anne ve babanın maddi durumu yeterliyse icra ile çatır çatır alacaksın.sen 2 dakikalık zevkine bak.ceremesini çocuk çeksin.ne güzel istanbul amk.

leyla-gencer

Ne duygusu ne babası bana böyle davranacak babayı önce ben redederim .Bu çocukta sadece saf biraz akıllı olsa izdivaç programlarinda değil de farklı bir konumda olabilir.Emrah o izlemiyorum izletmiyorum.Ama gel gör ki bizim çok duyarlı milletimiz önden ayıp tutup arkadan yine adamın dizilerini izliyor .Hic samimi değilsiniz siz de ne güzel dünya be.

ohannesburg

''senin gibi babayı s***yim '' dese olay böyle olmazdı

izlem-yarar

Su hikayede tek takıldıgım nokta "Annem bana babamı hiçbir zaman kötülemedi. Çok güzel anlattı onu" cümlesi. Hicbir yaşanmışlık olmayan bir geçmişin dramını yapmaya ne gerek var şimdi

merve-cildir

aynısını bende düşündüm...hiç bir yaşanmışlık yokken , iyi mi kötü mü ne diyebilir ki :D komik!

Görüş Bildir