Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ABD Başkanlık Seçimlerinin Favorisi: Putin!

Anasayfa > Gündem

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'deki başkanlık seçimleriyle ilgili Kim Dotcom'un Twitter hesabından paylaştığı ankette Demokrat başkan adayı Hillary Clinton ve Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'ı açık ara geride bırakarak ilk sırada yer aldı.

Kim Dotcom

Dünyanın en büyük veri indirme sitelerinden biri olan Megaupload’ın kapatılmasının ardından kurulan bulut depolama servisi Mega'nın sahibi olan Kim Dotcom, Twitter hesabından bir anket paylaştı ve sordu:

'ABD'nin bir sonraki başkanının kim olmasını istiyorsunuz?'

'ABD'nin bir sonraki başkanının kim olmasını istiyorsunuz?'

Hillary Clinton ve Donald Trump'a ek olarak Vladimir Putin'in de yer aldığı ankette 13 bin 726 kişinin oy kullandı.

Clinton yüzde 14, Trump yüzde 21, Putin ise yüzde 65 oy aldı...

Fakat Putin'in anketteki liderliği sürpriz değil.

Fakat Putin'in anketteki liderliği sürpriz değil.

Sputnik'in haberine göre anket, ABD'deki başkanlık yarışları her biri farklı skandallarla sarsılan Clinton ve Trump arasında çetin tartışmalar yaşandığı bir dönemde gerçekleşti.

Son olarak Trump'ın 2005'te kadınlar hakkında aşağılayıcı ifadeler kullandığı bir kayıt ortaya çıktı.

Trump kayıttaki ifadelerini 'soyunma odası sohbeti' olarak niteleyip geçiştirmeye çalışsa da bu kendisine yönelik öfkenin dinmesine yeterli olmadı.

Clinton'ın ise dışişleri bakanı olduğu dönemde kişisel e-posta adresinden yaptığı resmi yazışmalarının yeni parçaları sızdırıldı.

E-posta skandalı, yazışmaları nedeniyle 'kirli politika' yürütmekle suçlanan Clinton'ın başkanlık yarışında en önemli dezavantajlarından biri olarak görülüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
116
32
5
5
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?