“90’larda Çocuk Olmak Böyle Bir Şeydi İşte” Dedirten 10 Film

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

“90’larda Çocuk Olmak Böyle Bir Şeydi İşte” Dedirten 10 Film

Dikkat! Bu liste çocukluğunuza dair pek çok anıyı yeniden canlandırarak sizleri duygusal bir buhranın içine sürükleyebilir. Şaka şaka! Depresyona sokmasa da azıcık duygusallaşabilirsiniz elbette. Sonuçta durup dururken sizlere çocukluğunuzu hatırlatacak bir liste yaptık yani, boru değil!

Kaynak: http://www.listevari.com/90larda-cocuk-o...

1. Bebek Firarda (Baby’s Day Out) / 1994

Bu bebek gerçek miydi acaba diye kaç kez sorgulamışızdır kim bilir. Bebeğin tatlığından değil de, ufacık bir bebeğin böylesine bir rol kabiliyeti olabileceği inandırıcı gelmediğinden. Neydi bunun hikâyesi? Heh, bu tatlış bebek fidye için kaçırılıyordu ve sonra adamların elinden kaçıp, bakıcısının okuduğu hikâye kitabında geçen yerleri ziyaret ediyordu.

2. Bak Şu Konuşana (Look Who’s Talking) / 1989

“Anne ben nasıl oldum?” sorunsalını bir nebze de olsa aşmamızı sağlayan en yaratıcı film. Daha anne karnında konuşmaya başlayıp “hayy ağzını öpeyim bebek” dedirten geveze bir veledin hikâyesini konu alan bu film, yanılmıyorsak bir üçlemeden oluşuyor. Zaten ilk filmde karşımıza taksi şoförü olarak çıkan Travolta’nın, son filmde nasıl pilotluğa terfi ettiği de anlaşılması çok güç bir olaydır bizim gözümüzde.

3. Richie Rich / 1994

Bu bizler için son derece hassas bir nokta. Çünkü bu çocuğun evinin bahçesinde yer alan ve babasının yılbaşı hediyesi olarak almış olduğu Roller Coster yüzünden çeşitli travmatik durumlar atlatmış olabiliriz. Hadi, bunu geçiyoruz, evin içinde ki McDonald’s ne? Asıl Richie Rich’in yaratıcısının çocukluğuna inmemiz şart bizim.

4. Haylaz Maymun (Monkey Trouble) / 1994

Bu film yüzünden pek çoğumuzun evi, içinde maymun beslemek umuduyla alınan sırt çantalarıyla dolu. Hatta bazılarımız ilk küfrünü, maymunun kız yerine mücevheri seçtiği o dramatik sahnede ettiğini de az çok tahmin edebiliriz.

5. Tıpatıp İkizler (It Takes Two) / 1995

Şimdi bu film 90’lar jenerasyonu açısından oldukça kritik bir filmdir. Zira bir kısım, ikiz olmanın nasıl bir şey olduğunu idrak etmeye çalışırken, bir kısım ise ilk aşkın belirtileriyle karşı karşıya gelmiştir. Ayrıca ıslak hamburger hayatımıza bu film sayesinde girmiştir. Aksini iddia eden filmi baştan sona izlesin. Çok pis kapışırız. Bu ikizlerin şimdiki hallerine hiç değinmediğimizin de farkına varmışsınızdır sanırız.

6. Evde Tek Başına (Home Alone) / 1990

Eğer televizyonda buna rastlıyorsanız bilin ki ya yılbaşıdır ya da Kurban Bayramı’dır. Televizyonda ne zaman rastlasak oturup izlediğimizden, bu filmle ilgili herkesin her ayrıntıyı hatırladığını var sayıyoruz.

7. Kız Arkadaşım (My Girl) / 1991

Bu film çok duygusaldı. Ve bizler için listenin en özel filmlerinden de biridir. Filmin konusunu şöyle böyle hatırlıyor olsak da, izlerken neler hissettiğimizi çok net hatırlıyoruz. Ve evet, arı sahnesini de çok net hatırlıyoruz.

8. Beethoven / 1992

Bu filmin efsane olduğu konusunda herkes hem fikirdir diye düşünüyoruz. Hayvan sevgisini bir çocuğa aşılamanın en güzel yolu ise o çocuğa Beethoven izletmektedir.

9. Problem Çocuk (Problem Child) / 1990

Bu film için söylenebilecek en güzel sözün “hell yeah!” olduğunu düşünüyoruz. Duygularımızı başka türlü ifade edemedik. Ha bir de, “luna parktaki kusma sahnesi” diyor ve susuyoruz.

10. Polis Akademisi (Police Academy) / 1984

Baştan şunu söyleyelim; eğer bunların arasında bir tane bile favori polisiniz yoksa lütfen çocukluğunuzu gözden geçirin. Listevari.com ekibi olarak hemen söyleyelim; bizim favori polisimiz ağzı ile her türlü cismin sesini birebir taklit edebilen zenci adamdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulsah-light

İKİZ DADILAR NASIL OLMAZ!!!

Başlıklar

Kurban BayramıMaymunPolis
Görüş Bildir