Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘2020'de Dünyanın Yüzde 70'i Akıllı Telefon Kullanıyor Olacak’

 > -
Abone ol

Akıllı telefonlar artık günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. İnanılmaz hızlı bir şekilde yükselişe geçen ve tüm dünyada kullanılmaya başlanan akıllı telefonlar doyum noktasına doğru ulaşmaya başlıyor. Açıklanan verilere göre önümüzdeki yıllarda dünyanın yarısından fazlası akıllı telefon sahibi olacak.

Ericsson’un yaptığı araştırmaların sonucuna göre 2020 yılında dünyanın yüzde 70‘i akıllı telefona geçiş yapmış olacak. Böylesine büyük bir yükselişte Facebook’un her yere internet ve akıllı telefon ulaştırmak için başlattığı internet.org ve Google’ın uçan balonlarla interneti yaymayı amaçladığı Project Loon projelerinin büyük bir etkisi olacağı ifade ediliyor. Öte yandan Avrupa ve Amerika’da kullanıcıların birden fazla telefona sahip olmaya başlamasının da yüzdenin artmasına katkısı olduğu söyleniyor.

Microsoft ve Nokia’nın giriş seviyesi telefonlarının artmasının akıllı telefon oranlarının değişiminde önemli rol oynadığı dile getiriliyor. Belirtilenlere göre söz konusu giriş seviyesi telefonları özellikle Afrika, Orta doğu ve Asya pasifik ülkelerinde rağbet görüyor. İlginç bir şekilde, dünya akıllı telefon piyasasında neredeyse hiç söz sahibi olamayan Blackberry’nin de Afrika ve Endonezya pazarında kendine yer bulması dikkat çekiyor.

LOG

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir