Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'2015’in 2014’ten Daha İyi Bir Yıl Olacağını Öngörüyoruz'

-

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2015'in 2014'ten daha iyi bir yıl olacağını öngördüklerini belirtti.

Babacan, Mersin Girişimci İşadamları Derneği'nin (MERSİNGİAD) Hilton Otel'de düzenlenen 2015 Altın Kale Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada pek çok ekonomik parametreye baktıklarında 2015 yılının 2014'le mukayese edildiğinde daha iyi bir yıl olacağını öngördüklerini ifade etti.

2015'i büyümemin daha yüksek, cari açığın,enflasyonun daha düşük olduğu, enflasyona bağlı olarak faizlerin daha düşük olduğu bir yıl olarak beklediklerini anlatan Babacan, "2015'in ortalarında bir seçim var doğru bir genel seçim ama bu genel seçimi Türkiye'nin başarı ile geçireceğini, Türkiye'nin siyasi istikrarını bu seçimden güçlenerek çıkacağını biz bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin 2015'ten sonra 2019 yılına kadar da seçimsiz bir 4 yılı olacağını vurgulayan Babacan, "Bu son derece önemli. 4 yıllık seçimsiz bir dönem artık ekonominin çok daha ön planda olduğu, ekonomi daha çok konuşulup daha çok konsantre olunan bir alan olacak. Zor ama gerekli olan reformlarında daha rahat yapılacağı bir dönem olacak 2015-2019 arasındaki dönem" şeklinde konuştu.

Babacan, bütün bu yoğun çalışma içinde Türkiye'nin dışarıda ve içerideki olumsuz gelişmelere rağmen büyümeye ve istihdam üretmeye devam ettiğini ifade etti.

Hasan Küçük, CİHAN

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir