"17 Aralık Türkiye'nin Kulağına Vızıltı Gelir"

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

"17 Aralık Türkiye'nin Kulağına Vızıltı Gelir"

"17 Aralık Türkiye'nin Kulağına Vızıltı Gelir"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "17 Aralık'ta yapılanlar bu ülkenin, bu milletin iktidarına vızıltı gibi gelir. Bir haftaya kadar siyasi tansiyon da düşer" dedi.

Nihat Zeybekci, Denizli'de konuştu.

Kalabalığa seslenen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci şöyle konuştu:

"17 Aralık'ta yapılanlar bu ülkenin, bu milletin iktidarına vızıltı gibi gelir. Anadolu tarihimize baktığımız zaman bu millet asla ve asla aman demedi, asla ve asla teslim olmadı, asla da bu milleti dizlerinin üstüne kimse çöktüremedi ve bu millet Anadolu'da destanlar yazdı. Bu millet Çanakkale'de, Allahuekber Dağları'nda destanlar yazdı.

Kurtuluş Savaşı'nı verdik. Yokluklar, kıtlıklar gördük. 60 darbelerini gördük. 12 Mart muhtıralarını gördük. 80 ihtilallerini gördük. 28 Şubat zulümlerini gördük. 27 Nisan denemelerini gördük. Neler görmedik? Türkiye'nin iktidar partisini kapatmaya kalktılar onları da gördük.

Bunlara biz şöyle diyoruz; 'yel dağdan ne koparır ki' Biz dağ gibiyiz, Allaha şükürler olsun. Başbakanımızın liderliğinde dağ gibiyiz. Sizlerin duasıyla ve sizlerin destekleriyle göreceksiniz ki Türkiyemiz önümüzdeki haftadan itibaren herşeyiyle çok daha başka bir yere gidecek. Bunlar doğum sancıları.

Demokrasimizin standartlarının bir noktaya gelmesinin sancıları, hukukun üstünlüğü ilkesinin evrensel standartlarda bir noktaya gelmesinin sancıları. Bir haftaya kadar siyasi tansiyon da düşer ve her şey normale döner."

Nihat Zeybekci, dünyanın parmakla gösterdiği güçte bir ekonomik yapının olduğunu söyleyerek "Yaşadıklarımız ekonomimiz için bir test olacak. Her kim ki bu milletin iradesine elini uzattı, her kim ki bu ülkede milletin malına elini uzattı, onların hesabı mutlaka ve mutlaka sorulacak. Başbakanımızın dediği gibi her kim ki bu millete yan gözle baktı onların inlerine kadar girilecektir" dedi. Zeybekci, Denizli'nin hakettiğini AK Parti Hükümeti döneminde aldığını, bundan sonra da almaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Cnntürk

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma Partisi
Görüş Bildir