'15 Bin Öğretmen Yanlışlıkla Açığa Alınmış...'

 > 
43PAYLAŞIM

Star yazarı Ahmet Taşgetiren, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Gülen cemaatine yönelik başlatılan FETÖ operasyonları kapsamında açığa alınan 15 bin öğretmenin göreve döneceğini belirtti ve ekledi: "Ne demek bu? 15 bin kişi yanlışlıkla açığa alınmış demek..."

Ahmet Taşgetiren "FETÖ’cü tasfiyesi Mağduriyetler" başlığıyla bugün yayımlanan yazısında FETÖ soruşturmaları kapsamında 15 bin öğretmenin yanlışlıkla görevden alındığını belirtti ve "kurunun yanında yaşın yanması riskine" vurgu yaptı.

Taşgetiren'in yazısından bir bölüm şöyle:

(...) Geçen gün yazdığım bir konu sebebiyle MİT cenahından “250 bin kişi hakkında soruşturma yürütülüyor, bunun yüzde 10’u hatalı olsa binlerce insan mağdur olur” açıklaması geldi. 

İyi de, bunu mağdur olana nasıl anlatacağız?

Öyle bir haber: Açığa alınan öğretmenlerden 15 bini göreve dönecek.

Ne demek bu?

15 bin kişi yanlışlıkla açığa alınmış demek. 15 bin. Bunların aileleri var, yakınları var. Ben biliyorum mesela, emekliliğine bir yıl kalmış bir ilkokul öğretmeni açığa alındı. Nihayetinde dördüncü sınıfta 10 yaşında olacak olan çocuklara, dedeleri yaşındaki bu kişi nasıl bir FETÖ eğitimi verecek, diye sorulamaz mı?

Mail kutularının ve  telefonlarının "acılı seslenişlerden" kurtulamadığını ifade eden Taşgetiren, kendisine gönderilen bir mail'i paylaştı ve yazısının finalinde "Oralarda bir yara kanıyor. Duygusal travmalar yaşanıyor. Bence çok daha titiz olmak gerekiyor" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir